Як живуть Новоросія, Київ, та Крим, які вже є російськими

Не поспішайте хапатися за шини та йти палити редакцію Depo.ua – ми не про окуповану частину Донбасу, не про Крим і не про нашу, найкращу в світі столицю

Як живуть Новоросія, Київ, та Крим, які…

Справа в тому, що на Росії і так є Новоросія. Це селище в Шкотовському районі Приморського краю. А в Пермському краю – селище Кієв. А в Ростовській області є селище Крим.

Коли дивишся на ці населені пункти, роздивляєшся краєвиди, читаєш їхні новини, то розумієш, якими стали би українські Крим (окупований Крим вони і так вже потроху перетворюють на ідеальний населений пункт в російському розумінні), Київ та Донбас, захопи їх Росія.

Мабуть, українськими мізками не зрозуміти, нащо державі, яка з тими територіями, що вже має, не вправляється, постійно захоплювати нові.

Тож, відведіть дітей від моніторів. Ми відмовляємося в справжню, без лапок, Новоросію.

Новоросія це селище в Шкотовському районі Приморського краю. 20 кілометрів до райцентру, 82 км до найближчого великого міста (Владивосток). Населення – близько 500 людей.

В 1893 році це селище заснували українці - переселенці з Чернігівської губернії. Жили тут селяни, орали землю, розводили худобу, мали пасіки. Згодом, радянська влада відібрала в людей їхні землі та худобу, зробивши колгосп " Путь к коммунизму".

Ну а зараз "Роботи в селі нема, тому населяють його в основному пенсіонери або дачники з міста. Ані школи (до питання про проблему російської мови в Новоросії!), ані дитсадка", - пише "Новая газета".

Ми роздивлялися фото сучасної Новоросії і кілька разів перевіряли – може, пошукова система за помилкою видала іншу "Новоросію", там де "ДНР" і "ЛНР". Бо в цьому російському мирному, далекому від зони бойових дій селищі, таке враження, що також іде АТО.

Читаємо новини. Тобто, новину, тому що з року в рік про Новоросію пишуть одне й те саме -– змило міст, що поєднує селище з іншим світом. На його ремонт грошей в Росії нема. На те, щоб годувати окупований Крим, знаряджати донбаських терористів і бомбити Сирію – є, а на міст нема.

"Жителі колишнього військового гарнізону відрізані від зовнішнього світу. Тут, на території колишнього військового гарнізону, живе близько 150 людей. Нема ні школи, ні медпункту. А після недавнього тайфуну жителі позбавлені і єдиної переправи через річку Шкотівка. Цей металевий напівзруйнований міст - єдина жилка, яка пов'язувала жителів із зовнішнім світом. Бригада "швидкої" відмовляється приходити на виклики, пішки через цей міст медики бояться. Люди похилого віку з хворим серцем йдуть на швидку самі", - пише російська преса.

Це при тому, що Шкотівський муніципальний район має в ресурсах буре вугілля, германій, золото, тугоплавкі та цегляні глини, тощо.

Як в тій пісенці Слєпакова: " А в моей стране все есть/Есть в ней нефть и газ в ней есть... /Как же так в стране всё есть, а народу нехер есть/Как же так всё есть в стране, а народ живет в говне?"

КРИМ - ЗУБОЖІЛИЙ ТЕЗКА

А далі ще страшніше. По трасі Владивосток-Находка є поворот на Крим. Селище скоріш мертве, ніж живе. Дві військові частини з "ввічливими людьми" - ось, мабуть, єдине, що тут не в руїнах. А колись жили люди, була навіть школа ...

Селище кілька років тому розселили, людям дали житло в Фокіно, а в Криму залишилося жити кілька сімей. Спритні люди розбирають вцілілі споруди на цеглу і металобрухт

Раніше Крим називався Шкотово-19, і чому став Кримом – загадка. Можливо, таке ім'я селищу дали переселенці: є відомості, що Примор'я, ще до революції, заселяли українці, тому там є і Полтавка, і Лівадія і навіть Київка.

Ще є Крим в Мясніковському районі Ростовській області, його заснували вірмени-переселенці з Криму в 18 сторіччі.

Живе в Криму майже шість тисяч людей, є там старовинна вірменська церква, Пантеон слави (на честь загблих у Другій світовій односельчан) і джерело "Мец-Чорвах". Як розумієте – все це робота вірменського населення. Може, тому і селище досі не забембане, що там росіян живе менше, ніж представників інших народів.

Бо владі на селище начхати. Наприклад, коли президент розпочав захоплення нового Криму, жителі старого, того, що в Ростовській області, зігрівають своїх дітей цеглою.

"Одночасно в редакцію звернулися жителі Недвіговки, Криму та Чалтиря (Мясніковський район). Нас просто завалило снігом, - розповідає житель Недвіговки. - Електрики нема, не працює газовий котел, дуже холодно. А онукові всього один місяць. Щоб якось обігрівати будинок, котел підключили до акумулятора автомобіля. Тепер і він сів. Скажіть, що нам робити? Усюди дзвонимо, але чуємо у відповідь, що нічим допомогти не можуть. У ще гіршій ситуації опинилися жителі сусіднього села Крим, дорогу до якого завалило двометровим шаром снігу. У перший же день хуртовини згоріла місцева транспортна підстанція, люди опинилися без світла, тепла і зв'язку. Температура в будинках нижче п'яти градусів, а гріються, включивши газові конфорки. Ліжка дітей обкладають цеглою, розжареною на печі. В сім'ях закінчуються продукти харчування і ліки. Дзвонили в МНС, прокуратуру, до місцевої влади, просили відкопати дорогу. Але чиновники повідомили, що в їхньому розпорядженні нема трактора - всю техніку кинули на розчищення федеральної траси М-4 ", - пише "Комсомолка".

КІЄВ НА РОСІЇ... ВИМЕР

Селище Кієв є, вірніше було, в Левічанському сільському поселенні Пермського краю. В квітні 2008 року його упразднили як таке, що фактично перестало існувати.

Хоча, судячи з новин, незабаром може припинити існування взагалі увесь Пермський край…

Хоча ні, ми перебільшуємо. Там жеж жодне село під землю не засмоктало. Чи може вони б і тоді жили та терпіли.

Вимушені переселенці з Луганщини, з охопленого війною Красного Луча і ті були в шоці від умов. Близько 200 луганчан поселили в селищі Теплая Гора Пермського краю. Оселили в… школі для малолітніх злочинців. "Про Пермь" пише: біженці, які прибули з міста Красний Луч Луганської області скаржаться, що в селищі немає роботи і самі місцеві жителі бідні, що їм теж потрібно допомагати.

"Ми хочемо звідси виїхати. Не хочу вас образити, ви тут живете... Але проїхавши ряд сіл регіону ми з автобуса виходити не хотіли. Я розумію, що ми жили в Україні не в шикарних умовах. Але ми хочемо змінити своє життя на краще "- розповіла переселенка Лариса.

Крім Кієва на Росії ще є 8 селищ Кієво і 14 Кієвок, де життя, як в тій російській приказці "б'є ключем, та все по голові".

Цікаво, якби вони відвідали хоча б околиці "Києва здорової людини"побачили, як можуть жити люди, чи не почали б вони Майдан, для початку, хоча б у своєму Києві?

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme