Як утримати вагу після схуднення: Поради дієтолога, що допоможуть не зірватися знову

Схуднення – процес не з легких. Щоб досягти бажаного результату іноді доводиться докладати чималих зусиль, однак аби його втримати, потрібно напружуватися не менше

Журналіст стрічки новин
Як утримати вагу після схуднення: Поради…
Фото: Рexels

Експерти у сфері харчування та фітнес-тренери стверджують, що робота над своїм тілом вимагає усвідомленості, психоемоційної рівноваги та відповідальності. Розуміння, що будь-який результат буде недовговічним, якщо розслабитися та не докладати певних зусиль, повинно стримувати від спокус. Дієтолог Наталія Самойленко детально описала, як утримати нову вагу й не зірватися знову заради тимчасових насолод. Раніше експерт розповідала, у чому причини постійної втоми, а також як її позбутися.

Що потрібно знати, аби не повернулися втрачені кілограми: поради дієтолога

Дієта – це лише тимчасове обмеження у їжі. Тому, щоб зберігати бажану фізичну форму і подобатися собі, необхідно розуміти, як різні продукти впливають на наш організм, і свідомо обирати спосіб життя, що веде до здоров'я і стрункості.

Спалюйте калорії

щоб утримати вагу, потрібно займатися фізичною активністю

Самойленко наголошує, що фізична активність – це еволюційно необхідна складова нашого життя. За її словами, при розвиненій м’язовій тканині процес жироспалювання відбувається ефективніше. Якщо немає бажання чи можливості займатися силовими навантаженнями, можна бігати, записатися на плавання чи просто кататися на велосипеді. Коли ж й кардіо вправи не приносять задоволення, варто обрати комфортний темп й займатися помірно.

Навчіться культурі споживання їжі

щоб утримати вагу, потрібно помірно споживати їжу

Самойленко також вказує на важливість концентруватися на процесі споживання їжі, її смаку, консистенції й запаху. Жувати краще повільно, щоб сигнал до мозку та "центр насичення" в гіпоталамусі відреагував ще за столом. Важливо харчуватися повноцінно та різноманітно. Культура споживання їжі не передбачає поспіху та хаотичності – часті перекуси можуть негативно відбитися на фігурі. Краще тримати баланс.

Пийте достатню кількість води

щоб утримати вагу, потрібно пити достатньо води

Помилково думати, що напої з цукром, цукрозамінниками, медом, молоком допоможуть втамувати спрагу. Ними не заміниш звичайну воду, як і чаєм з кавою. 

Не забороняйте та легалізуйте

при схудненні іноді можна дозволяти собі смаколики

Якщо мозок плавиться від того, що хочеться улюбленої страви, яка аж ніяк не супер-хелсі, то дієтолог радить з'їсти її та забути. Та тут є одне "але": дозволяти собі такі слабкості можна лише тоді, коли це дійсно те, що необхідно для задоволення, а не є способом розв'язати психологічну проблему чи пом'якшити стрес.

Не налягайте ввечері на їжу

дієтолог радить не зловживати калоріями ввечері

Для тих, хто хоче втримати вагу, дієтолог радить розвантажувати вечірній час від надмірних порцій та висококалорійних страв. Тут йдеться не про "віддай вечерю ворогу", а про підготовку організму до сну, відновлення та відпочинку. А з наповненим шлунком, стверджує Самойленко, це зробити важче.

Не ставте межі

під час схуднення важливо не ставити собі межі

Встановлювати терміни, до яких часових меж потрібно схуднути (весни, літа, весілля) – не найкращий варіант, адже це може призвести до стресу. Краще дотримуватися правил здорового способу життя постійно й вміти вчасно сказати "ні" спокусі.

Чому для підтримання ваги не потрібно рахувати калорії

Сьогодні серед тих, хто активно займається спортом та прагне досягти гарної фізичної форми, дуже популярно рахувати калорії. І хоч в цьому допомагають спеціальні додатки у телефонах, але забирає це немало часу.

щоб худнути не обов"язково рахувати калорії

Цікаво, що професійний фітнес-тренер Віктор Мандзяк каже, що підрахунок калорій – аж ніяк не необхідність, тому без цього можна обійтися. Натомість він пропонує мінімізувати у раціоні декілька категорій продуктів, від яких точно не буде користі для фігури.

  • Солодка їжа містить багато цукру, а відповідно – калорій. Вона погано насичує, через що постійно хочеться їсти. До того ж наголошує тренер, солодощі бідні на вітаміни, мінерали та клітковину. Тому тим, хто хоче зберегти гарну фізичну форму, потрібно відмовитися від цукерок, тістечок й іншої солодкої їжі.

  • Борошняні страви також не покращують раціон. Такі продукти перенасичені крохмалем і цукром, тому відповідають всім тим характеристикам, які мають відношення до категорії "солодке".

  • Дуже калорійною є й жирна їжа. Сметана, вершкове масло, олія, горіхи, тверді сири точно не допоможуть підтримувати вагу, каже тренер. 

Експерт резюмує, що в процесі утримання ваги все впирається у відчуття голоду і калорії.

"Описані категорії продуктів дають багато калорій, погано блокуючи голод. Саме тому метод "їсти на піввідра менше" рідко дає результат: людина голодна, а голод змушує шукати калорії", – наголошує він й додає, що краще обирати корисні продукти, багаті вітамінами та мікроелементами.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme