Як путінські боти "обмиватимуть" успіх ходоків Московського патріархату

Особливого ажіотажу серед російської бот-гвардії хода УПЦ МП на Київ не викликала, але й повз увагу не пройшла
Depo.Життя
27 липня 2016 19:00
ФОТО: depo.ua
Як путінські боти "обмиватимуть" успіх ходоків Московського патріархату
Як путінські боти "обмиватимуть" успіх ходоків Московського патріархату

Попри всі побоювання, застереження і галасливі заклики "не пущать" похід УПЦ МП на Київ відбувся. Подія вдалася не такою гучною, як хотілося б організаторам – її початок взагалі практично "випав" з поля зору українських ЗМІ, а "піковий" урочистий молебен на Володимирській гірці нічим надзвичайним не запам'ятався – з неї все одно спробують отримати якийсь інформаційний "вихлоп".

Слід розуміти, що хода УПЦ МП була для Москви виграшною, незалежно від того, як вона відбувається і як закінчиться, Києву ж лишалося хіба що підхоплювати гру на ходу і намагатися мінімізувати наслідки. При цьому негативний сценарій – з озвірілими записними "правосєками" і попсованими православними бабусями – був би навіть вигіднішим, оскільки дозволив би нагадати ватній аудиторії і вічно стурбованій європейським партнерами про страшну київську хунту, а також "виродити" певну кількість нових мучеників.

На щастя, не склалося, хоча орли Авакова і дещо "підіграли" вілкуловсько-новінській братії, заблокувавши її на підходах до столиці і напрочуд вчасно знайшовши на шляху слідування вибухівку, проте таким маневром вони переграли все на свій лад, обґрунтувавши необхідність максимального контролю за учасниками, включаючи догляд з підвищеною прискіпливістю. Стан патріотичної спільноти при цьому можна ігнорувати: вона цими днями взагалі пішла у істеричний відрив і, схоже, в якийсь момент перестала сприймати ситуацію критично, повністю віддавшись ненависті до клятих "гундяєвців". Але менше з тим.

На цьому тлі можна очікувати певної активізації путінських інтернет-ботів. Судячи з їхньої нинішньої поведінки, команди верещати на кожному розі про шалену перемогу на українському релігійно-політичному фронті їм не дали. Що може свідчити, що піп-парад як інформ-привід або своє відпрацював, або ж бажаного відгуку – наприклад, бійок і тому подібних хунтівських вибриків – не отримано, і тему будуть "спускати на гальмах".

Наразі певне пожвавлення – будемо відверті, досить кволе – в рядах путінської віртуальної гвардії можна відзначити, методички з відповідними ввідними, вочевидь, отримані. Тож вже можна визначити, на які "успіхи" ці жалюгідні персонажі будуть налягати.

Як путінські боти "обмиватимуть" успіх ходоків Московського патріархату - фото 1

Перша перемога – це те, що хода таки дісталася до Києва і навіть успішно там"виступила". Для підсилення цього сумнівного досягнення буде використовуватися твердження "попри організовану протидію влади (з боку поліції) і радикалів". Про яких таких страшних "радикалів" йдеться, нормальній людині незрозуміло (можна подумати, що за московськими православними сам Ляшко з вилами ганявся), але тут при нагоді будуть додавати, що радикали були страшні і жорстокі.

Як путінські боти "обмиватимуть" успіх ходоків Московського патріархату - фото 2

Друга перемога – демонстрація єдності "канонічного православ'я" (зі згадкою про Київський патріархат як розкольників) і сили громадськості. На останньому треба зупинитися окремо, оскільки в цьому питанні боти усіляко дистанціюються від Москви, мовляв, Путін-Гундяєв і їхні українські служки тут ні до чого, це все самі українці допетрили таке утнути. Тому що втомилися від війни – і це третя теза, який буде просуватися – і, звісно ж, свавілля порошенківського режиму. Мовляв, це ж антівоєнна акція. Мир, дружба, взаємне пробачення (далі за Медведчуком).

Паралельно буде лобіюватися меседж, що було дуже страшно, але люди перестали боятися. Майже повстали. Но пасаран! Перемога вже близько, вставай, хто ще може!

Ну і останнє, що наразі вдалося "прочитати" – радикали програли (бідний Ляшко!), бо не змогли зупинити ходу. А те, що не дуже і намагалися, – це вже "ви всьо врьотє", от ж пікети на трасах і червоно-чорні прапори, телевізор не може брехати.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя