Як приготувати баскський чізкейк: Класичний рецепт

В останні роки баскський спалений чізкейк набув великої популярності в Україні: його подають у ресторанах, кафе та навіть кіосках 

Як приготувати баскський чізкейк: Класич…
pixabay

Depo.ua розповість про походження цього виду чізкейка та поділиться рецептом. До речі, також радимо переглянути рецепти випічки без цукру

Як спалений чізкейк завоював світ

баскський чізкейк

Батьківщиною "погорілого" чізкейку є бар La Vina в іспанському місті Сан Себастьян. Це місто часто називають країною басків і незважаючи на невеликі розміри, його вважають кулінарною меккою Іспанії, так само як і Париж, Нью-Йорк, Відень є кулінарними столицями своїх країн. 

Попри те, що цей чізкейк готують у цій місцевості дуже давно, він став відомим у світі десь у 2010-му році. З того часу його подають у Туреччині, у США, в Індії, в Європі та Австралії. 

Батьком баскського чізкейка є місцевий кухар Сантьяго Рівера, який почав готувати його ще у 1990-му році. Він подавав його у барі La Vina, який успадкував від батьків. Рівера хотів удосконалити рецепт американського чізкейка: зробити його більш ніжним та соковитим. У його складі усього шість інгредієнтів: сир, яйця, цукор, крохмаль, вершки та ваніль. Щоправда, для того, аби чізкейк вийшов автентичним, його потрібно робити на основі баскського сиру San Millan, який у світі заміняють на Філадельфію, додаючи молодий козиний солений сир.

Головна фішка цього десерту – запікання при високій температурі – 250 градусів впродовж 20-25 хвилин. Згодом чізкейк потрібно залишити у вимкненій духовці на деякий час і зачекати з дегустацією, доки випічка не охолоне до кімнатної температури.

Баскський чізкейк: Рецепт

рецепт баскського чізкейку

Складові:

  • Крем-сир – 680 грамів
  • вершки 30% – 430 грамів
  • яйця – 5 великих 
  • цукор – 160 грамів
  • кукурудзяний крохмаль – 30 грамів
  • ваніль рідка – 1 столова ложка

Приготування баскського чізкейку:

Увімкніть духовку на 260 градусів. Якщо ваша духовка не прогрівається до такої температури, то 240. Готуємо кругле деко, краще роз'ємне. Застилаємо його пергаментом, таким чином, аби не було дірок і краєчки були вищі за форму. Змащуємо пергамент вершковим маслом.

Змішуємо усі складові: спочатку яйця з сиром, додаємо вершки, згодом цукор, крохмаль та ваніль. Переливаємо тісто у форму і трохи стукаємо нею по столу, аби вийшло зайве повітря.

Секрет. Краще не використовувати міксер, адже зайве повітря та бульбашки не потрібні. Якщо нема крохмалю, можна замінити пшеничним борошном.

Випікаємо 25 хвилин. Не лякайтеся, він буде обпеченим та здаватиметься навіть, що він згорів. Перевіряти готовність середини не потрібно. Просто вимкніть духовку через 25 хвилин і залиште чізкейк на пару годин. Згодом витягайте виріб і дайте йому остигнути декілька годин. 

Перед подачею можна поставити його до холодильника. В Іспанії баскський чізкейк смакують із хересом та фруктами. 

ФОТО: Рexels

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme