Як харчуватися вагітним і які продукти їсти не можна: Поради дієтолога Наталії Самойленко

Вагітність – особливий період у житті жінки, а також чудова нагода змінити свій раціон. Інтенсивний розвиток плоду та фізіологічні зміни матері вимагають достатнього споживання макро- та мікронутрієнтів, що сприяє правильному та легкому перебігу вагітності

Журналіст стрічки новин
Як  харчуватися вагітним і які продукти…
Колаж Depo.ua

Дієтолог Наталія Самойленко розповіла про основні правила харчування при вагітності, а також які продукти не можна вживати в цей період. Depo.ua публікує поради експерта, які допоможуть жінкам покращити свій раціон. До речі, раніше ми поспілкувалися з практикуючою акушеркою-гінекологинею Анастасією Доценко, яка розповіла, що треба знати про вагітність під час пандемії та чим лякає вакцинація від COVID-19.

Як потрібно харчуватися вагітним

За словами експерта, жінкам при надії необхідно споживати різноманітні, переважно цільні, необроблені продукти. Так, у період першого-другого триместру калорійність добового раціону змінюватися не повинна.

вагітна жінка

Дієтолог наголошує, що необхідно забути про поширену фразу "Потрібно їсти за двох!", а калорійність їжі варто збільшувати лише у третьому триместрі, опираючись на показники набору ваги.

У чому важливість білка для організму вагітної жінки

Самойленко розповідає, що потреба білка у вагітної жінки суттєво зростає, тому в раціоні він повинен бути обов'язково. Найкраще обирати м'ясо птиці (домашню курку чи індичку), рослинний білок (сочевицю, хумус, квасолю, броколі, брюссельську капусту), молочний білок (фету, бринзу, моцарелу) та яйця.

Що потрібно пам'ятати про вуглеводи

Дієтолог розповідає, що вуглеводи не зашкодять фігурі, якщо їх правильно обирати. Варто відмовитися від швидких вуглеводів (цукерки, соки, пластівці, випічка, батончики) на користь повільних. Цілозернові каші та повноцінні цільні фрукти не зіпсують форми та покращать самопочуття.

каша

Скільки потрібно вживати жирів

Самойленко стверджує, що конкретних доз споживання жирів для вагітних наразі немає, але якщо у раціоні присутні як мононасичені, так і полінасичені жирні кислоти, у виді скумбрії, оселедця, лосося, авокадо, оливкової олії, насіння гарбуза, горіхів (окрім кеш’ю та арахісу), водорості, то цього буде достатньо.

У якій кількості вагітним потрібно вітамінів та мінеральних добавок

Дієтолог зазначає, що цитрусові, моркву, гарбуз, тобто усі продукти, які містять велику кількість вітаміну А, можна споживати, не боячись його надлишку в організмі.

цитрусові важливі для вагітних

Водночас cпоживання печінки Самойленко рекомендує обмежити до одного разу на два тижні або ж взагалі виключити її. 

Кількість вітаміну D, за словами дієтологині, варто контролювати через здачу аналізів.

Важливою для розвитку дитини є фолієва кислота (вітамін В9). Вона бере участь в процесі ділення клітин та формуванні ДНК ембріона. Її багато у таких продуктах як шпинат, лляна олія, спаржа, бобові, броколі, авокадо.

фолієва кислота - важлива для розвитку дитини

Кількість заліза в організмі також потрібно контролювати через здачу аналізів. При виявленні залізодефіцитної анемії додатково призначається приймання препаратів.

Важливий для нормального і повноцінного розвитку дитини продукти, які містять кальцій: зелені листові овочі, сир фета, бринза, моцарела, апельсини, квасоля, чорна смородина, морські водорості.

Норма води для вагітних – 2,3 л на день, адже в період розвитку плоду потреба організму в рідині зростає. 

Яких продуктів вагітним потрібно уникати

вагітність

Дієтолог також опублікувала перелік продуктів, які краще не вживати жінкам при надії. Однак вона наголосила, що перш ніж коригувати свій раціон, потрібно обов'язково проконсультуватися з лікарем.

  1. Непастеризоване молоко та продукти, які виготовлені з непастеризованого молока.

  2. Копченості, ковбаси, сосиски, а також все перероблене м'ясо.

  3. Сирі і недоварені морепродукти та яйця.

  4. Паштети з м'ясом та м'ясні намазки.

  5. Морепродукти заморожені.

  6. Алкоголь.

  7. Сира риба (роли, суші та рибні консерви).

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme