Як підготуватися до новорічної фотосесії: Стискаємо кулаки, кривляємося досхочу та прислухаємося до свого тіла

Актриса та тренер з тілесних практик Олена Іллєнко розповіла читачам Depo.ua не лише про те, як оволодіти лайфхаками фотопозування, а й як завдяки вдалому позуванню по життю стати більш успішним
 

Як підготуватися до новорічної фотосесії…

Особливо це актуально у святкові дні, коли ми багато фотографуємося і дуже хочемо поділитися своїми радощами із друзями і навіть з недоброзичливцями у соцмережах.  В Олени багатий досвід та дуже системний підхід – її авторська програма складається з кількох напрямів: пластика, різноманітні тілесні практики, особливий вид спокійного стрейчингу, дефіле для всіх, фотопозування. І все це заради щасливих фото і… відчуття себе щасливими. Адже одне без іншого майже неможливе.

Пропонуємо вам найбільш виразні моменти онлайн-інтерв`ю. 

 

Про те, як навчалася майстерності в Баталова і сам Марсель Марсо їй щось казав! 

Сама я займалася завжди і пантомімою, і хореографією. Потім я вступила до ВДІКу, вчилася на актрису у майстерні Олексія Баталова, який, до речі, був неперевершений у пластичній акторській виразності. Він вмів рухатися так, що нас це заворожувало. Ми просто завмирали не в змозі навіть поворухнутися. Він дійсно навіть своєю особистістю дуже багато нам дав. Плюс поділився багатьма знаннями, секретами. І дуже любив пантоміму і особисто був знайомий з Марселем Марсо, багато розповідав про нього. Потім і мені пощастило побувати на майстер-класах Марселя Марсо у Парижі. Це незабутньо!  

Про секрети, якими свого часу скористалися Залевський, Кудрявцева та Єгорова

Отримала пропозицію абсолютно несподівану від одного з членів групи, продюсера. Вона підійшла до мене і сказала: "Ми створюємо майстерню моди, і моделі будуть представляти колекції, які ми будемо розробляти. Ми б хотіли аби ти з ними позаймалася, і свій образ якось передала ним". Це звучало саме так. Я одразу сказала "Так!", хоча розуміла, що це авантюра. Адже я ніколи нічого не викладала. Але я сіла і подумала, що я вже погодилася, тепер треба щось робити. Я стала шукати з чого ж складається цей образ. І пригадала чим я займалася, пантоміму, всі пластичні вправи, і зрозуміла, що моя пластика здебільшого сформована саме цим. Та просто почала давати те, що знала на той момент. Мені настільки все це сподобалось і я захопилася, що моя авторська програма почала створюватися сама собою. Дівчата робили успіхи, майстерня моди "Славута" проіснувала кілька років, з ней вийшли справжні зірки, які сьогодні диктують стиль не лише у нашій, а й світовій моді: Олексій Залевський, Сніжана Єгорова, Надія Кудрявцева…  

Чому варто залучати до фото тварин і що допомагає приховувати зморшки

Я б розділила напрямки у фотографії на кілька великих груп. Це особисті фото, для ФБ, любительські, для справи, для роботи і арт-фото або художні фото. Тут працюють і загальні правила, і є деякі особливості.

У особистих фото має бути більше особистої свободи. Хочете – спробуйте це, хочете – спробуйте це. наприклад, просто смішне фото з бензопилою: ми дуріли на дачі. І коли мені стало потрібно проілюструвати пост у ФБ із закликом "Хто ще не записався на мій майстер-клас!", я її використала. І ця жартівлива форма всім дуже сподобалася.

Якщо ви себе не дуже затишно та комфортно відчуваєте в кадрі, розслабитися і посміхнутися дуже допомагають тварини. Я спеціально взяла це фото, тому що собаки беруть на себе першу увагу, бо, по-перше, вони красиві. З улюбленцями людина себе завжди інакше себе відчуває, розслаблено, з`являється дуже природня посмішка. Якщо вам дуже погано перед камерою, спробуйте цей рецепт. Можна також використати якісь талісмани, улюблені речі, іграшки, які викликають теплі почуття, відгук зсередини. Воно може навіть не потрапляти у кадр, воно суто для вас.

Ще одне аматорське фото. Воно цікаве тим, що відобразило похмурий настрій. Адже людина має право на будь-який настрій. Коли я його опублікувала, то у ФБ вийшла суперечка: чи слід жінці показувати свої зморшки. І мене підтримали як жінки, так і чоловіки. Тому що все нівелює справжній, невигаданий, відвертий настрій.  А щодо зморшок, можна посміхатися зовсім злегка, і тоді зморшок буде менше. А можна взагалі посміхатися одними очима. І це можна натренувати, якщо не дано природою. Треба просто подивитися на себе у дзеркало, приділивши цьому трохи часу і спробувати посміхнутися очима. Треба подумати про щось приємне, і одразу зміниться настрій, вираз обличчя, і природньо відобразиться на фото. Але, якщо чесно, то я за відкриту посмішку, коли людина не боїться показувати свої щирі емоції. Тому що коли ми будемо дивитися на ці фото, то будемо зчитувати емоції, а не роздивлятися недоліки.

Тілесні практики омолоджують: Доведено Пілатесом

Є чудові приклади з історії – той самий Йозеф Пілатес. Це німецько-американський спортивний фахівець, видатний інтуїт, який винайшов свою систему ще на початку минулого століття. Під час Першої Світової війни він був інтернований, і у таборі, аби вижити, займався сам та допомагав займатися іншим, в тому числі, пораненим, витягував їх з тяжких станів. Він прожив довге красиве життя і приголомшливо виглядав до останніх своїх днів (подивіться фото в Інтернеті). При цьому залишався молодим та виключно працездатним. Є і багато інших прикладів. Якщо людина займається своїм тілом, вона знижує свій біологічний вік. Вона і почуває себе краще, вона і виглядає молодшою. В неї інший метаболізм, енергетика, пластика. Якщо правильно займатися і правильно підібрати для себе дисципліну для занять.  І якщо вже почав, не зупинятися.

Фото для роботи: Повернутися – і завмерти

Це приклад фото для певної ролі. Тут використаний прийом "Повернутися і завмерти", аби фотограф встиг зафіксувати стан, погляд. Якщо би я в такому стані знаходилася 3-4 хвилини, цей стан би загубився. Тому один з секретів – рухатися, а потім зупинятися. Час від часу міняючи рухи, пози. Так працюють всі фотомоделі.

Інше фото теж для роботи – для реклами своїх занять. Я хотіли передати стан спокою, розслаблення. Саме те, заради чого займаються стрейч-релаксом.

Про м'язові зажими

З тілом взагалі треба працювати, це має бути культура роботи зі своїм тілом, аби розвивалася пластика. Пластично розвинуті люди набагато краще відчувають як повернутися, як стати, та контролювати м`язові зажими – саме це може сильно заважати вдалій фотосесії. Якщо ви хвилюєтеся. Найпростіша вправа – потрусити кистями рук, постискати кулачки. Аби зняти напругу м`язів обличчя, варто обвести язиком ясна. Перед фотосесією треба зробити мімічну та артикуляційну гімнастику.

Про Депардьє, який асиметрію свого обличчя перетворив на козир

Асиметричні обличчя можут бути дуже цікавими. І дуже велика кількість кінозірок, втому числі, і Голлівуду, і Франції мають саме асиметрію обличчя. Хоча Депардьє не відповідає жодним прийнятим стандартам, він чудовий, ми дивимося на нього та посміхаємося. Він свій недолік перетворив на свій козир.  

Фото Наталі Дроен: 90 років, 9 дітей та вічна молодість  

Це приголомшлива історія. ЇЇ батьки були білими емігрантами і вона народилася за кордоном, і вона вже була француженкою. Вона відома тим, що створила власну систему роботи над тілом – "Сакральна архітектура тіла". Подивіться на ії фото в Інтернеті: вона чудово виглядала до 90 років, виростивши при цьому дев`ятеро дітей.  Виточена фігура, бездоганна постава. Так, природа їй дала багато. Але майже з дитинства вона займалася балетом, хореографією, та коли пішли діти, вона займалася сім`єю. Але заняття її завжди підтримували у формі, до того ж свою систему вона викладала і передавала її і чудово себе в ній почувала.

Кому активне залізо, кому нерухомий Фельденкрайз

Свою практику треба шукати, виходячи зі своїх потреб. Якщо хочете розвити силу, збільшити об`єм м`язів, ви йдете у тренажерний зал. І піднімаєте різні тяжкості. Але якщо не буде робити розтяжку після занять. М`язи зіб`ються. Це буде мінус для пластики. Тому навантаження мають бути гармонійними, має бути баланс. Якщо ви ходили-ходили в тренажерний зал, і хочете розвинути в собі пластику, шукайте  танцювальні практики, східні танці, пантоміму. Моя програма містить в собі потроху і того, і того, і того. Тому виходить хороший, гармонійний результат. Якщо ви дуже-дуже стомилися і хочете майже зовсім нічого не робити, але при цьому добре себе почувати після занять, то йдете на соматику, метод Фельденкрайза...

Всім бажаючим продовжити спілкування на цю тему та зайнятися своїм тілом, радимо слідкувати за публікаціями та сторінці Олени Іллєнко у Facebook

До вашої уваги повна версія інтерв`ю з актрисою Оленю Іллєнко. 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme