Як перепоховали Олександра Олеся та його дружину

У Києві перепоховали останки поета, письменника Олександра Олеся та його дружини Віри Кандиби.

У панахиді-прощанні з митцем взяли участь президент Петро Порошенко разом з дружиною Мариною Порошенко.

На початку молебня у Володимирському соборі в Києві патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет зазначив, що хоча Олесь жив і помер за межами України, він любив Батьківщину і свою любов втілював у поезії. Присутні помолилися за упокій душі українського поета і його дружини.

Українського поета перепоховали на Лук'янівському кладовищі. Могила Олеся та його дружини стали першими в запланованій алеї перепоховань відомих українців, які померли в еміграції.

Український письменник, поет, драматург Олександр Олесь (справжнє прізвище – Кандиба) (1878-1944) тривалий час жив і працював за кордоном. Він помер у Празі, де і був похований.

3 січня 2017 року останки письменника та його дружини були ексгумовані, оскільки закони Чехії передбачають плату ренти за місце на кладовищі. До цього часу ренту сплачував виходець з України Володимир Михайлишин, однак нещодавно він помер, і його син вирішив поховати батька на могилі Олеся. Президент України доручив МЗС терміново втрутитися в ситуацію з ексгумацією останків Олеся в Чехії. 14 січня влада Чехії дала дозвіл на передачу Україні ексгумованих останків поета.

Фото: Олександр Хоменко / depo.ua

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна