Як боєць АТО продовжує бігати марафони, втративши ногу на війні

Одесит Микола Полторак втратив ногу на війні, але не припинив займатися спортом. Наразі він потребує фінансової допомоги на протез

Як боєць АТО продовжує бігати марафони,…

Про це Depo.ua розповіли в волонтерській організації People's Project, яка долучилася до ініціативи ЗМІ, проекту "Переможці".

Герої проекту – ветерани АТО, що втратили кінцівки у ході бойових дій, проте не втратили сили духу, не здалися, і змогли максимально повно, попри страшні травми, повернутися до нормального життя.

Бігом Микола Полторак, який служив у розвідці, захопився в армії.

"Спочатку дистанції, які я міг подолати, вражали: пробігав кількасот метрів, після чого просто вмирав, – усміхається Микола. – Та я не спинявся, тренувався далі, і зрештою дійшов до певного рекорду. Найдовша дистанція, яку довелося успішно здолати склала десять кілометрів у повній бойовій викладці. Такі забіги я влаштовував регулярно".

Під час однієї з бойових операцій Полторак наступив на ворожу міну і втратив ногу. Нині він активно рухається на протезі і навіть намагається бігати. Повернутися ж до регулярних повноцінних занять бігом – насьогодні це і є головна мрія Миколи.

"На моєму протезі бігати можна. Але не дуже зручно й не дуже далеко. Саме тому я хотів би мати спеціальний спортивний протез, який дасть мені можливість займатися улюбленою справою. Я бачив і спілкувався із хлопцями, які бігають на спортивних бігових протезах. Деякі з них бігають навіть швидше, аніж люди на здорових ногах", – розповідає про свою мрію сам чоловік.

25 червня, на своєму звичайному протезі для повсякденного життя, Микола здолав дистанцію у два кілометри у рамках благодійного забігу Odessa Half Marathon 2017. І теж, до речі, заради власної мрії: половину коштів, зібраних за участь у марафоні, буде переказано саме на купівлю та виготовлення елементів спортивного протеза для Миколи Полторака. Разом із тим, протез, яким нині користується Микола, для бігу не призначено. Ресурс його вичерпається набагато швидше, тож якщо Микола буде бігати на ньому і далі, то може лишитися взагалі без протезу.

Мрія Миколи коштує дорого для батька великої родини (в нього четверо дітей), та відносно недорого для усієї нашої спільноти. Вартість протезу складає усього 135 тисяч гривень.

Якщо ви хочете допомогти Миколі, долучайтеся до проекту "Переможці".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme