Войнович про Путіна: Він контролює все, ніякої демократії у нас нема

Відомий російський письменник Володимир Войнович порівняв президента Росії Володимира Путіна зі Сталіним
Depo.Життя
20 квітня 2016 13:33
ФОТО: depo.ua

Напередодні презентації українського перекладу книги "Малиновий пелікан", яку письменник презентує в рамках "Книжкового Арсеналу" у Києві, Володимир Войнович поспілкувався із Укрінформом, передає depo.ua.

Під час розмови відомий письменник прокоментував політичну ситуацію на Росії, яка не змінюється вже багато років і порівняв Путіна зі Сталіним. 

"Країною керує одна людина, і такого культу особи у нас не було зі сталінських часів. Але тут треба прямо сказати, що справа тут не тільки в самій особистості, а й в суспільстві, і в народі, які створюють для культу відповідні умови. Культова особистість, президент Путін, контролює в країні все. Інші органи влади - парламент, суд - фіктивні, все без заперечень виконують волю "хазяїна", - сказав Войнович.

Письменник зазначив, що демократії на Росії нема, а кількість ЗМІ можна перерахувати по пальцях.

"Ніякої демократії у нас немає, але справедливості заради скажу, що якісь свободи, які постійно зменшуються, ще залишилися. У нас є одна радіостанція, один телеканал, що віщає тільки в інтернеті, одна газета і один журнал. Ці видання і їх автори, дотримуючись певного політесу, дозволяють собі критикувати владу і навіть самого президента, ось і я іноді щось варнякаю, чого за радянських часів в радянських ЗМІ бути не могло. Але це все до пори до часу. Поки пропаганда, маючи величезний вплив на населення, забезпечує існуючій владі достатню підтримку, що виражається дуже високими рейтингами, держава може дозволити дещо своїм опонентам. Коли сила пропаганди ослабне, тоді виникне нова ситуація", - сказав він.

Нагадаємо, у Києві сьогодні стартував один з найбільших книжкових фестивалів України "Книжковий Арсенал".