Вогняна пастка для дітей: Що сталося в російському таборі "Холдомі"

В результаті пожежі у російському таборі "Холдомі" в  Хабаровську загинуло чотири дитини - три дівчинки і хлопчик

Вогняна пастка для дітей: Що сталося в р…

Одна дівчинка загинула на місці, інших трьох доставили до лікарні. Губернатор краю Сергій Фургал повідомляв, що діти перебувають у комі, але врятувати їх не вдалося. 

Що сталося

Вогонь спалахнув у ніч на 23 липня о 2.31 за місцевим часом. На момент трагедії у таборі відпочивали 189 дітей від 7 до 15 років. 

Пожежа розпочалася у наметі, де мешкали вісім дівчат. За інформацією місцевих ЗМІ, причиною возгоряння став несправний обігрівач, на якому діти сушили одяг після дощу. Вогонь швидко розгорівся, а згодом поширився на сусідні намети, які стояли доволі близько один від одного. 

Дітям довелося вмить орієнтуватися у ситуації і вибігати на вулицю в одній білизні. 

За словами батьків, вихователі не прийшли їх будити, практично кинувши напризволяще

З 26 наметів 20 згоріли. 

Хто винен

Наразі затримали директора табору Максима Кузнєцова та директора ТОВ "Екстрім Сервіс", якому належить табір, Віталія Бурлакова. 

Їх підозрюють у "наданні послуг, що не відповідають вимогам безпеки життя і здоров'я споживачів". Максимальний термін за цією статтею - шість років за гратами.  

За словами керівництва табору, установа пройшла кілька перевірок як пожежної служби, так і Росспоживнагляду. Порушень у її діяльності не виявили. 

Втім, мережею розлетівся нібито коментар дитячого омбудсмена краю Вікторії Трегубенко ресурсу Life Shot. За її словами, "Холдомі" не обслуговувався, і там не повинно було бути людей. 

"Це повністю відповідальність дорослих, які вирішили пограти в наметовий табір. Немає в нормах наметових містечок обігріву гарматами! Тим більше електричними. Якщо це наметове містечко, то воно повинно бути обладнаним, діти повинні мати відповідне спорядження для ночівлі – це спальні мішки, теплий одяг. Хто це міг придумати, що мають бути гармати для сушіння речей?", – сказала вона.

Використання обігрівачів у наметовому містечку взагалі було грубим порушенням норм. Тим паче дивним, що сам табір чималий і заслужив на певну увагу з боку держави. 

Фургал видав версію, що установу не перевіряли, бо "приватний табір може робити, що хоче". 

"Я хочу знати, дозвіл на наметове містечко хтось давав? " - картинно обурювався російський губернатор. 

Фургал за радянською традицією зібрався їхати до батьків постраждалих дітей. "Я хотів би, щоб зі мною були люди, які це допустили", - сказав він,  спробувавши умити руки. 

При цьому у соцмережах мешканці країни обурюються, що  фігуранти справи переводять стрілки один на одного, а зрештою винуватих так і не знайдуть. 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme