Влада Литовченко про свої фобії, харчування і пластичні операції

Викладач, громадський діяч і світська левиця Влада Литовченко в ексклюзивному інтерв'ю розповіла ДеПо про своє харчування, заняття спортом, а також про улюблені косметологічні процедури

Влада Литовченко про свої фобії, харчува…

Владо, відомо, що ви пропагуєте здоровий спосіб життя. У чому він полягає?

- Донедавна у мене не було потреби дотримуватися дієти. А зараз форма для мене - це вже праця. Можливо, це тому, що раніше я була моделлю і складно бачити себе не з таким силуетом, як раніше. Тому зараз це вже вимушена робота.

Для мене здоровий спосіб життя - це, передусім, позитивні емоції, бо зараз дуже легко вибитися з русла. Незважаючи на те, що відбувається, треба тримати внутрішній душевний баланс, і тут без віри і сподівання практично неможливо.

Треба спробувати обмежити своє спілкування з людьми, які постійно ниють і скаржаться на життя. Ну, і звичайно ж, спорт. Завдяки ньому відкривається багато енергетичних каналів, і ним треба займатися регулярно.

А ви чим займаєтеся?

- Мені допомагають силові навантаження - заняття в тренажерному залі. Я намагаюся займатися 3-4 рази на тиждень.

Ще я люблю стрибки з парашутом. Я позбавлена ​​багатьох радощів через мої фобії, наприклад, не можу плавати: я боюсь глибини. В дитинстві я мало не потонула, і після цього з'явився страх.

Ви навіть на морі не плаваєте?

- Плаваю, але лише біля берега. 

А не страшно стрибати з парашутом? 

- Не те, що не страшно, мені це дуже подобається, надихає, стимулює, дає масу енергії і позитивних емоцій. 

Ви займаєтеся цим заради адреналіну? 

- Ні. Можливо, це якась перемога над собою, подолання якихось внутрішніх страхів. Крім того, під час польоту можна насолоджуватися гарними ландшафтами і пейзажами. 

А ви стрибаєте одна чи з інструктором? 

- Я почала стрибати 4 роки тому. У моєму арсеналі 50 стрибків, з яких 20 - самостійні, а 30 - з інструктором.

З якої висоти ви стрибаєте?

- Максимально допустима висота для парашутистів-любителів в Україні - це 4000-4200 м. В Європі є можливість стрибати з висоти 5000 м, що я і зробила. Ще можна було стрибнути з висоти 6000 м (з кисневою маскою). Хотілося, але того дня не вийшло. Тому мій рекорд - це 5000 м. А менші висоти мене просто не цікавлять.

Чи є у вас якісь обмеження щодо харчування?

- Головне обмеження - не їсти після 20.00. Тут моїм соратником є моя молодша дочка Христина. Їй 14 років. У неї талант обирати правильні продукти. Вона настільки стежить за режимом харчування, що я просто дивуюся, звідки у молодої дівчини такі серйозні вимоги до себе.

Вона хоче стати моделлю?

- Ні, просто вона хоче бути стрункою і здоровою.

А старша донька?

- Старша донька Маргарита живе окремо. Їй 22 роки. Вона перейняла мою генетику: Маргарита дуже худенька і взагалі не схильна до повноти.

Що для вас «правильне харчування»?

- Це звичайні натуральні продукти, які правильно приготовлені. І, звичайно, відмова від фастфуду, соусів, алкоголю, газованої води. Ще один важливий момент - це невеликі порції. Ну, і звичайно ж, роздільне харчування: не змішування білків і вуглеводів. А так можна їсти все і, як кажуть, у будь-якій кількості.

А м'ясо ви їсте?

- Так, але лише м'ясо птиці.

Чи дотримуєтеся ви якогось питного режиму?

- Я не можу пити велику кількість рідини, тому що набрякаю і відчуваю себе погано. Зайва рідина мені не потрібна. Я прислухаюся до голосу свого організму. Напевно, немає більш досконалої структури, ніж людський організм, просто треба вміти себе чути і слухати.

Чи є у вас якісь улюблені страви?

- Можу розповісти, що я вчора приготувала: курку, тушковану у цибулино-білому соусі. Вийшло дуже смачно. Крім того, на пательні з високими стінками я приготувала теплий салат з овочів - а-ля соте з баклажанів. Подається такий салат зі столовою ложкою козячого сиру. Ще я запекла в духовці гарбузову кашу (гарбуз, молоко, яблука, курага, родзинки). Я не використовувала крупу. Все це поставила у духовку на 20 хвилин і в кінці додала вершки, корицю і гвоздику. Гарбузовий десерт вийшов дуже смачний. Процес приготування всіх цих страв тривав 1,5 години.

Ви часто готуєте?

- Так, часто готую з молодшою ​​дочкою. Ми з нею любимо сімейні вечері, але не пізні.

Чи змінюється якось ваше харчування у холодну пору року? Адже побутує думка, що восени і взимку люди набирають ваги. 

- Для тих людей, які ведуть активний спосіб життя і займаються спортом, я вважаю, не повинно бути ніяких обмежень.

Єдине, чого я намагаюся дотримуватися, - це сезонність овочів і фруктів. Я не прихильник якихось екзотичних фруктів, тут я повністю підтримую українські традиції. На території України виростають різні овочі і фрукти, які можуть повністю компенсувати брак вітамінів. Наприклад, восени це гарбуз, обліпиха, різні види капусти, солоні, мочені та квашені продукти.

Чи сиділи ви коли-небудь на дієтах?

- На жорстких дієтах - ні. Щоб схуднути, мені достатньо просто обмежити обсяг їжі. Іноді я влаштовую розвантажувальні дні: 2-3 дні можу посидіти на якійсь полегшеній їжі. Це можуть бути запіканки, гарбузова каша або овочеве рагу. Просто треба виключити м'ясо, хліб, солодощі. І, звичайно ж, має бути фізичне навантаження. Я вважаю, що для жінок старших за 30 років фізична активність обов'язкова.

Ви робите якісь процедури для тіла (масажі і т.д.)?

- Немає часу на них. Далеко їздити і шкода часу.

Чи є якісь обов'язкові ритуали, яких дотримуєтесь?

- Я цілий рік сплю з відкритою кватиркою. Це моя звичка. Люблю прогулянки, намагаюся багато ходити пішки. Ще ми з донькою бігаємо на стадіоні, але це тільки один раз на тиждень (у вихідний день). А коли починаються опади, звісно, вже не побігаєш.

У вас шикарне волосся. Як ви за ним доглядаєте?

- Я мию волосся 2-3 рази на тиждень. Не економлю на шампуні, але це можуть бути засоби такої марки, як L'oreal, які доступні для більшості українок. Іноді роблю маски й обгортання.

Це купована косметика чи ви самі готуєте маски вдома?

- Косметика купована. Я не прихильник натуральних засобів. І взагалі мені здається, що часи бабусь уже минули. Наука і технологія розвиваються. Адже невипадково створена ціла косметична індустрія.

Як ви доглядаєте за обличчям?

- Я не палю. Крім того, що це неестетично і нежіночно, куріння - головний убивця краси. Сюди ж відноситься й алкоголь.

Ви взагалі не вживаєте спиртного?

- Я можу випити на свято келих шампанського або вина, але на міцні напої мене взагалі не тягне. Якісь п'янки або посиденьки мені просто не цікаві.

Звичайно, складно підтримувати свою шкіру в тонусі і мати свіжий і здоровий вигляд, але це можливо, завдяки позитивним емоціям, фізичним навантаженням і правильному харчуванню.

Як ви ставитеся до модних зараз хірургічних підтяжок?

- Якщо жінка може собі дозволити і не боїться цього - будь ласка. Але я жодної пластичної операції не робила. І готова зустріти зрілість гідно. У мене ніколи не було комплексів щодо мого віку. Ніхто з жінок ще не уник зрілого віку - до цього треба ставитися по-філософському і шукати ціннісне наповнення свого життя: проживати не пусте життя і в жодному разі не перетворювати своє життя лише на турботу про свою зовнішність.

А до косметолога ходите?

- Так, але роблю це нерегулярно. З тих засобів, якими я підтримую себе вдома, - це листові маски Shiseido. Їх я купую у звичайному магазині. Головне - пройти курс таких масок. Повірте, ефект буде приголомшливим.

Від нагоди до нагоди використовую вітамін «Аевіт» у розчині. Особливо у період міжсезоння, коли шкіра стає сухою. Цей вітамін продається в аптеці за цілком доступною ціною. Додаю краплинку його до будь-якого крему або маски, і результат теж дуже хороший.

Ще у мене є гравітаційний апарат із серії інноваційних засобів, за допомогою якого я іноді роблю масаж обличчя. Ось і всі процедури.

Відео: Антон Гусєв/ДеПо

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme