"Вконтакте" обійшла блокування українських провайдерів, – ЗМІ

Розробники додатків соцмережі "ВКонтакте", доступ до якої був обмежений в Україні у 2017 році, навчилися обходити блокування українських операторів

Наразі зайти в соцмережу через мобільний додаток можна практично через будь-якого українського провайдера, повідомляє Depo.ua з посиланням на Liga.Tech.

Зазначається, що останнім часом користувачі соцмереж все частіше повідомляють: вони без проблем заходять в заборонені в Україні російські соцмережі. Журналіст провів експеримент, і також зміг зайти в мобільний додаток VK через операторів Vodafone, Київстар, lifecell.

Опитані журналістами користувачі зазначають, що до липня цього року зайти в додаток "ВКонтакте" на iOS без застосування VPN було неможливо. Але з середини літа щось змінилося: тепер доступ можна отримати і через мобільний інтернет, і через Wi-Fi.

Якщо говорити про версію додатку для Android, то у компанії "Воля" зазначили, що можливість обходити блокування з'явилася ще в 2017 році. Програма використовує вбудований VPN-сервіс, а оператори і провайдери нічого не можуть з цим вдіяти.

"Ми завжди чітко і своєчасно виконуємо рішення влади України і блокуємо всі інтернет-ресурси, що підлягають блокуванню... Але якщо абонент має навички і його мета – обійти його, він зможе це зробити", – відзначають в компанії.

Директор з корпоративних комунікацій "Укртелекому" Михайло Шуранов розповів, що нещодавно оператор зіткнувся з неможливістю заблокувати "Вконтакте". Фахівці компанії шукають спосіб виправити цю проблему.

"Так, додаток працює завдяки вбудованому VPN. Зараз фахівці компанії працюють над технічним рішенням проблеми. Думаю, протягом кількох тижнів вирішимо", – визнав Шуранов.

За його словами, оператор зараз шукає варіант блокування, який ускладнить роботу VPN додатків. У компанії "Київстар" кажуть, що закрили доступ до доменних імен сайтів, перерахованих в Указі про заборону, за IP-адресами. Але закрити доступ до всіх мобільних додатків оператор теж не може.

"Мобільні програми – це програми зі своєю внутрішньою методикою роботи, де розробник може встановлювати за замовчуванням такі опції, як proxy server vpn для "обходу" блокувань. Але це відповідальність розробників, на яких телеком-оператор не має впливу!", – зазначили в прес-службі "Київстар".

У прес-службі мобільного оператора Vodafone також підтвердили, що в додатку застосовується вбудований VPN, і технічних інструментів для його блокування на сьогодні немає.

У Lifecell також зазначили, що з травня 2017 року метод блокування не міняли, але "це не означає, що немає методів "обійти" блокування". Зазначається, що як мінімум один київський інтернет-провайдер принципово вирішив не блокувати російські ресурси.

"Ми не блокували ніколи. Два тижні тому отримали припис від телеком-регулятора в результаті планової перевірки, та оскаржуємо його в суді", – заявив засновник інтернет-провайдера НетАссіст Максим Тульєв.

Його ідея полягає в тому, щоб через суд визнати саму вимогу цензури незаконною. У НКРСІ вказали, що в ході планових перевірок виявили лише двох таких операторів. Тепер їм загрожує штраф від 850 до 3400 грн.

Нагадаємо, за результатами дослідження, Інтернет-провайдери блокують менше половини сайтів з санкційного списку.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme