Інтернет-провайдери блокують менше половини сайтів з санкційного списку, – дослідження

20 інтернет-провайдерів не блокують навіть половини сайтів, внесених до санкційного списку Ради національної безпеки та оборони України
 

Про це йдеться в дослідженні Лабораторії цифрової безпеки, здійсненого у березні 2019 року, повідомляє Depo.ua з посиланням на Радіо Свобода.

Згідно із дослідженням, не всі українські інтернет-провайдери блокують сайти Криму, ОРДЛО та Росії. Менше 15 провайдерів, наприклад, не обмежують доступ до таких ресурсів: crimea.gov.ru, sprav.yandex.ua, dnr-life.ru, платформа WebMoney, сайти так званих «Міністерства транспорту ДНР», «Міністерства охорони здоров’я ДНР» та «Ради міністрів ЛНР».

Також є провайдери, які блокували сайти по-різному в залежності від регіону. Наприклад, у місті Дніпро в один із вимірюваних тижнів березня один із тестованих провайдерів не блокував 185 санкційних сайтів, тоді як в інших містах таких ресурсів було чотири-п’ять. У Херсоні в перший тиждень березня тим самим провайдером не блокувалося 183 сайти.

Крім того, деякі українські провайдери не блокували популярні російські платформи «Одноклассники», mail.ru, yandex.ru, що входять в топ-25 найвідвідуваніших сайтів українцями. Протягом березня сайти «Одноклассники» та mail.ru були доступні в Одесі в одного провайдера. Платформу mail.ru також не блокували по одному провайдеру в Ужгороді та Запоріжжі. Сайт yandex.ru був доступний протягом двох тижнів березня у семи провайдерів у Дніпрі, Черкасах, Харкові, Полтаві, Кривому Розі, Рівному та Житомирі.

У межах дослідження монітори Лабораторії цифрової безпеки перевірили 264 сайти. Загалом тестувалися 70 провайдерів у 22 містах України.

Довідка: 16 травня 2017 року президент України Петро Порошенко підписав указ, яким ввів в дію рішення РНБО про оновлення списку санкцій проти низки російських компаній, серед яких опинилися соціальні мережі "Вконтакте" і "Одноклассники", а також компанія "Яндекс".

Нацкомісія із питань зв'язку та інформатизації схвалила також проект постанови Кабінету Міністрів щодо блокування заборонених російських сайтів, яким затверджений механізм, за яким повинні діяти провайдери.

Пізніше були заборони й щодо низки інших сайтів, що були визначені, як такі, що "загрожують національній безпеці" України.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна