Вища освіта в Україні та підготовка спеціалістів під час війни

В умовах війни вища освіта в Україні стала невід'ємною частиною стратегічного плану розвитку країни. Важкий час накладає відбиток попри всі сфери життя, зокрема і систему освіти

Журналіст відділу новин
Вища освіта в Україні та підготовка спец…

У цій статті ми розглянемо, як ВНЗ України адаптуються до ситуації, спрямовуючи зусилля на підготовку кваліфікованих фахівців, передає Depo.ua.

 

Вступ і навчання у ВНЗ під час війни

У 2022 році було внесено зміни до процесу вступу до ВНЗ. Було змінено формат — замість ЗНО студенти складали НМТ онлайн-тест, згідно з правилами якого абітурієнт обов'язково мали бути присутніми в аудиторії.

Крім цього, майбутні студенти також надавали мотиваційний лист, який розглядався у тому випадку, якщо кандидати набирали рівні бали. Варто сказати, що при подачі документів до ВНЗ середній бал атестата учня перестав мати значення. Таке рішення було ухвалено, щоб створити рівні умови для всіх.

Також зміни торкнулися процесу навчання. Так Міністерство освіти вказало на необхідність ретельної підготовки закладів до навчального року та забезпечення безпеки студентів та викладацького складу. Зокрема, ВНЗ мають отримати дозвіл на очну форму навчання у регіональних органів влади. У разі загрози безпеці допускається перехід на дистанційний або змішаний формат, а також поділ на кілька змін, якщо в бомбосховищі недостатньо місць.

Стійкий розвиток освіти

Змін зазнав не лише формату навчання. Крім того, пильна увага спрямована на сталий розвиток освіти. Сьогодні все більше представників корпоративної сфери вважають, що для подальшого розвитку економіки країни дуже важливо використовувати прикладну програму навчання.

Наприклад, банк "Південний разом із Gradus Research провели дослідження, згідно з яким домогтися сталого розвитку освіти можна за допомогою стажувань, створення грантів, співпраці зі світовими вишами, а також лекцій фахівців, що практикують. Отримані цифри лягли в основу договору про співпрацю, укладеного між банком та КНУ ім. Шевченка. Детальніше про банк можна почитати на сайті: bank.com.ua/.

Про банк

Історія компанії розпочалася у 1993 році. Його засновники – Марк Беккер та Юрій Родін (Одеса). Однак важливо не лише знати, кому належить банк "Південний", а й його переваги. Сьогодні він посідає третю позицію за розміром активів серед українських фінансових організацій із приватним капіталом. Важливо підкреслити, що в умовах повномасштабної війни, високий рейтинг банку "Південний" свідчить про його надійність та стійкість.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme