Віра Савченко: Надія підкорила навіть конвоїрів

Надія Савченко в російській в'язниці багато читає та виготовляє речі з паперу, а з конвоїрами встановила емоційний зв'язок
Depo.Життя
1 лютого 2016 14:20
ФОТО: depo.ua

Про це розповіла сестра Надії Віра Савченко в інтерв'ю журналу "Країна", передає depo.ua.

"Вони її не те що не зламали, а навіть не надщербили. Надя не змінилась ні в голосі ні в інтонації. Єдине що помінялось - геометрія обличчя. Опустились риси обличчя і з'явився наліт смутку" - розповіла Віра.

За її словами, бойовий дух Надії не впав, а сама вона намагається зайняти себе чимось, щоб відволіктися і не впасти у розпач.

"Зараз Надя багато читає. Це те, чого вона ніколи не любила, але там її заставила доля. За день може прочитати 500 сторінок. Любить працювати руками. Виготовляє з пап'є́-маше́. На Новий Рік зробила ялинку з паперу. Це дозволяє зосередитись на справі і не жаліти себе. Їй навіть дозволили клей, що є забороненим предметом у в'язниці, але їй дозволили. Конвоїри захоплюються нею. Це видно, як навіть у масках, вони обмінюються з нею емоціями. Більше того, деякі люди навіть просять її книги. Хоча, вони ж українською - розповідає Віра. Але після того, як ті книги назвали "екстремістською літературою" уже не просять", - зазначила Віра Савченко.ДовідкаУкраїнський штурман Надія Савченко після місяця боїв у батальйоні "Айдар" влітку 2014 року потрапила в полон до бойовиків під містом Щастя на Луганщині. Потім вона була незаконно доставлена в Росію. Її звинувачують у вбивстві (корегуванні вогню) російських журналістів Ігоря Корнелюка та Антона Волошина на Сході України. Савченко загрожує до 25 років ув'язнення.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя