Від самотності до штучного інтелекту і аюрведи: Які дивні міністерства існують в країнах

У Великій Британії створили Міністерство самотності - відомство опікуватиметься проблемами людей, які місяцями ні з ким не спілкуються

Від самотності до штучного інтелекту і а…

Рішення прийняли, в тому числі, аби вшанувати пам'ять вбитої парламентарки Джо Кокс, яка просувала ідею створення такого міністерства.

Очолить його нинішня міністерка спорту країни Трейсі Крауч, а головною місією стане боротьба з соціальною ізоляцією. Адже згідно зі статистикою, понад 9 млн британців часто чи завжди відчувають себе самотніми, а близько 200 тис. на момент проведення дослідження ні з ким не спілкувалися протягом місяця. Особливо проблема стосується літніх людей та людей з особливими потребами. Серед останніх самотніми себе відчувають 85% молоді 18-34 років.

Пані Крауч з командою розробить стратегію боротьби з самотністю, яку інтегрують у свою діяльність інші відомства країни.

Між тим, міністерство самотності - не єдиний приклад нестандартного державного формування. Depo.ua зібрав інформацію про екзотичні відомства інших країн.

Так, восени у ОАЕ створили перше у світі Міністерство штучного інтелекту, перед цим затвердивши стратегію інноваційного розвитку країни. Держава затвердила намір інвестувати у штучний інтелект і триматися у лідерах з технологічного розвитку.

ФОТО: Facebook

Окрему увагу приділяють колонізації Марсу. У країні вже зібралися вирощувати на червоній планеті фінікові пальми, а також полуницю, салат і помідори. Бо ж стверджують, що марсіанські ландшафти подібні до пустелі ОАЕ.

Вочевидь, контролюватиме якість інопланетних ласощів міністерство продовольчої безпеки, а врожаї намагатиметься збільшити міністерство передових наук, які також створили минулого року.

Минулого жовтня у Зімбабве створили міністерство кібербезпеки передусім заради того, аби відстежувати протесні настрої у соцмережах. Адже саме в Twitter та Facebook незадоволені домовляються про мітинги та інші акції.

Очільника міністерства Патріка Ентоні Чінамасу жартома прозвали адміністратором WhatsApp-групи країни.

Все це не завадило військовим за місяць здійснити воєнний переворот у країні та відправити тодішнього президента Роберта Мугабе у відставку.

Міністерство щастя у Бутані вже стало міжнародною легендою. Тут навіть є поняття валове національне щастя. Рівень задоволеності життям держава перевіряє під час переписів населення. Окрім стандартних запитань про вік, освіту та рівень заробітку, соцпрацівники цікавляться, наскільки люди щасливі. Результати доволі обнадійливі: 45,2% бутанців "дуже щасливі", а 51,6% - просто "щасливі".

При тому, що паритет купівельної спроможності (кількість товарів та послуг, які може дозволити собі людина з середнім заробітком - ред.) у Бутані такий самий, як в Україні. Зате до 2002-го тут було заборонено телебачення, а країна і досі вважається однією з найбільш закритих і традиційних.

Досвід Бутану спробували перейняти у сусідній Індії, щоправда - на рівні найбільшого штату країни Мадх'я Прадеш. У відомстві вирішили сприяти підвищенню "щастя і толератності громадян". Минулоріч міністра щастя Ал Синг Ар'ю звинуватили у вбистві політичного опонента. Але деякі програми "з духовного розвитку" таки впровадили.

Зате з 2014-го у країні діє міністерство AYUSH (аюрведи, йоги та натуропатії, унані, сіддхи та гомеопатії), яке займається розвитком і популяризацією нетрадиційної медицини. Міністерство створилося з відповідного департаменту, який раніше діяв при МОЗ країни.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme