Знищення грошей, вакцини та хованки: Як світ захищається від коронавірусу

За два місяці коронавірусом заразилося 73 335 людей, і 1 873 померли від хвороби. Тож наразі країни активно шукають способи протидіяти підступному мікроорганізму

Знищення грошей, вакцини та хованки: Як…

 

Depo.ua розповідає, як людство вчиться протистояти коронавірусу. 

Діагностує

Ще до недавнього часу не існувало чутливого, швидкого методу для виявлення всіх відомих штамів коронавірусів. Нині ж активно з'являються  швидкі методи діагностики. Наприклад,   китайський університет Нанкая на днях оголосив про прорив в розробці експрес-тестування на коронавірус, який виявляє антитіла до мікроорганізму і, відповідно,  може діагностувати нове захворювання за 15 хвилин.

 

 

В Україні теж не пасуть задніх: у нас розробили та випробували тест-системи для виявлення смертельного коронавірусу  — наразі цих систем вистачить на 500 людей. При цьому вартість наших систем – 5 тисяч грн/50 осіб, а це, за словами співробітника Інституту геронтології НАМН Олександр Коляди, десь у 4 –5 разів дешевше, ніж німецькі аналоги.

5 лютого Центр громадського здоров’я МОЗ України отримав перші тест-системи  – комплект реагентів для проведення досліджень методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). Комплект складається з набору реагентів, кожен з яких міститься в окремій ємності визначеного об’єму.

Тест-система знаходиться у вірусологічній референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України. Для дослідження зразки будуть направлятися саме туди. Надто багато часу діагностика не займе: від моменту отримання зразка лабораторією в середньому необхідно 5-7 годин робочого часу для визначення результату.

Ховається

Через лютування коронавірусу на Північному сході Китаю на карантин закрили понад десять міст. Особливо жорсткий контроль встановлено за епіцентром епідемії – містом Ухань. В’їзд та виїзд із міст жорстко регулюється, як і носіння громадянами масок усередині "карантинних зон". Закрилися підприємства, навчальні заклади та громадський транспорт. При цьому навчання багато хто переніс у онлайн-формат. Тим не менш, справно працюють супермаркети, хоча люди й намагаються не виходити з дому. На вулицях, у магазинах та житлових будинках регулярно проводяться дезінфекції.

Більше того, влада Китаю ухвалила рішення знищити частину грошей, які були зібрані в найбільш заражених районах.  Зокрема, банкноти, зібрані в лікарнях, на ринках, в автобусах і інших місцях поширення інфекції утилізують в Гуанчжоу. Китайський Центробанк розпорядився, щоб комерційні кредитні організації зберігали гроші із заражених районів окремо. Ті банкноти, які не стануть знищувати, дезінфікують. Передбачається, що гроші будуть обробляти ультрафіолетом і поміщати на свого роду карантин на два тижні раніше, ніж знову запускати в обіг.

Тим часом, аби не допустити поширення епідемії, ряд країн почали використовувати тактику "хованок". Так, Саудівська Аравія стала черговою країною, яка категорично заборонила в'їзд китайцям і тим, хто нещодавно побував у Китаї. До неї те ж зробили США, Австралія, Японія, Нова Зеландія тощо. Навіть Гонконг почав вводити штрафи у розмірі трьох тисяч доларів за порушення правил карантину для новоприбулих із материкового Китаю (кожен по приїзду має відбути у  ізоляційному боксі 14 діб).

Японія, до всього, залишила на карантині у своїх водах цілий круїзний лайнер. Британською "Діамантовою принцесою" з 3700 людьми на борту почав ширитися коронавірус, тож нині більшість пасажирів "законсервовані" у лайнері. Саме там коронавірусом  заразилися двоє громадян України. Станом на 18 лютого на круїзному лайнері Diamond Princess зафіксовано 349 випадків COVID-2019. Всі особи з позитивним результатом були висаджені і госпіталізовані в інфекційні лікарні в районі Йокогама.

Детальніше про становище на карантинному судні та долю заражених коронавірусом українців ви можете прочитати у матеріалі "Два хворих українця і санаторні умови : Що відбувається на зараженому короновірусом лайнері "Діамантова принцеса".

Евакуюює

Низка країн, серед яких США, Японія, Австралія, Індія, Південна Корея, Франція та Велика Британія, евакуювали з Хубею тих своїх громадян, які висловили бажання залишити Китай і при цьому не мали ознак респіраторних захворювань.

Нині черга дійшла і до України. Процес евакуації стартує сьогодні, 18 лютого, а літак з прибулими українцями очікують 20 лютого. При цьому разом з 49 українцями Україна евакуює з провінції Хубей до 25 іноземців. після приземлення літака усіх пасажирів та персонал, включно з іноземними громадянами буде відправлено на 14-денний карантин. Варто зазначити, що дату евакуації тричі переносили.

Розробляє вакцину

Нині від нового типу коронавірусу вже розробляються кілька вакцин – зокрема, у США та Китаї. Втім, вченим ще належить визначити безліч властивостей коронавірусу: не лише його точне джерело та природу, а і характер передачі людям, вплив на вірус навколишнього середовища, ефективність карантинів та інших обмежувальних заходів.

Нині Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що перші тестування вакцини проти Covid-19 на людях почнуться через чотири-п'ять місяців. З кількох вакцин, які нині розробляються, одна або дві будуть обрані для тестування.

При цьому безпосередньо до застосування вакцини можна буде перейти приблизно через рік-півтора.

Лікує

На даний момент не існує специфічного лікування коронавірусних інфекцій, за винятком надання пацієнтам  підтримуючої терапії за необхідності. Раніше, під час спалаху коронавірусу ТОРС-CoV (важкий гострий респіраторний синдром), застосовувалося кілька противірусних препаратів та інших агентів, проте їх ефективність не була встановлена. 

Втім, очевидно, що здоровий людський організм здатен побороти вірус. Кількість людей, які повністю одужали після зараження COVID-19 станом на 18 лютого досягла 12 842 осіб. Більшість з тих, хто загинув внаслідок ускладнень від дії вірусу ( а це 1873 людини) мали хронічні хвороби та ослаблений організм.

Важливу роль під час інфекційних спалахів відіграє профілактика, яка здебільшого полягає у дотриманні елементарних правил гігієни. Ось Стандартні рекомендації ВООЗ для широкої громадськості щодо зменшення впливу та передачі цілого ряду хвороб включають гігієну рук та практику безпечного харчування:

  • Часто мити руки або обробляти дезінфікуючими засобами;

  • При кашлі та чханні прикрийте рот і ніс зігнутим ліктям або паперовою хусткою; Використану хустку варто негайно викинути та вимити руки;

  • Уникати тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;

  • Якщо у вас підвищена температура тіла, кашель і утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та поділіться з ним попередньою історією подорожей;

  • Відвідуючи живі ринки в районах, в яких зараз спостерігаються випадки появи нового коронавірусу, уникайте прямого незахищеного контакту з живими тваринами та поверхнями, які контактують з тваринами;

  • Слід уникати споживання сирих чи недоготованих тваринних продуктів. З сирим м'ясом, молоком чи органами тварин слід поводитися обережно, щоб уникнути перехресного забруднення.

 

Читайте також: Коронавірус з Китаю і Україна: ТОП-6 відповідей на тривожні питання

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme