Віце-прем'єр Польщі навідається у Харків для вшанування жертв НКВС

Наступного місяця віце-прем'єр Польщі Пйотр Ґлінський поїде у Харків, щоб відвідати могили поляків, вбитих НКВС

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Польське радіо".

За словами Ґлінського, у грудні минулого року президенти обох країн досягли певних домовленостей щодо пошуку та ексгумацію тлінних останків польських жертв війн та конфліктів на території України. Таким чином, польська сторона хотіла б продовжувати переговори щодо цих домовленостей і очікує на рішення української сторони, яка прийме пропозиції Польщі щодо зусиль глав держав.

Під час грудневого візиту президента Анджея Дуди до Харкова та його переговорів з президентом Петром Порошенко вирішено, що врегулюванням цього питання займеться Польсько-українська міжурядова комісія з історичних питань із віце-прем'єр-міністрами Павлом Розенком та Пйотром Ґлінським на чолі.

У лютому у Варшаві відбулася зустріч Пйотра Ґлінського та Павла Розенка. Згодом Міністерство культури та національної спадщини в комюніке написало, що необхідно продовжувати переговори, щоб створити умови для проведення розвідувальних та ексгумаційних робіт і легалізації вшанувань на території обох країн.

Після зустрічі Канцелярія президента Анджея Дуди висловила "глибоке розчарування результатом переговорів між віце-прем'єр-міністрами України та Польщі".

Канцелярія глави польського уряду повідомляла, що прем'єр-міністр Матеуш Моравєцький у розмові з президентом України виступив проти спроб необґрунтованої заборони української влади проводити пошук, ексгумацію та поховання польських жертв.

У березні під час телефонної розмови з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом прем'єр-міністр Моравєцький висловив надію на те, що Київ скасує мораторій на пошук та ексгумацію останків польських жертв воєн та репресій.

"У відповідь прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що ми повинні спільно протидіяти провокаціям, націленим на наші взаємини", – повідомила тоді Канцелярія прем'єр-міністра.

Нагадаємо, Інститут національної пам'яті Польщі (ІНП) підписав у Варшаві договір з Державними архівами в Одеській, Вінницькій та Хмельницькій областях щодо доступу для польських вчених до тисяч документів у справі злочину, вчиненого НКВС проти поляків у 1937-1938 роках у Радянському Союзі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme