Вегетаріанство загрожує розвитком раку товстої кишки і серцево-судинними захворюваннями

Також тривала вегетаріанська дієта з часом змінює ДНК людини, що загрожує страшними хворобами
Depo.Життя
31 березня 2016 12:12
ФОТО: depo.ua

Таких висновків дійшли молекулярні біологи з Корнельського університету (США), вивчивши геном популяцій вегетаріанців і м'ясоїдів з міста Пуна (Індія), де приблизно 70 відсотків жителів є вегетаріанцями, і жителів штату Канзас (США), які вважаються м'ясоїдами, повідомляє depo.ua з посиланням на The Daily Mail.

Вчені виявили генну мутацію на ділянці ДНК, яка відповідає за створення довголанцюжкових молекул поліненасичених жирних кислот, зокрема, арахідонової кислоти (омега-6-ненасиченої жирної кислоти).

Порушення балансу цього з'єднання в організмі призводить до підвищення ризику розвитку раку товстої кишки і серцево-судинних захворювань.

Таким чином, було отримано прямий доказ, що запальні процеси у прихильників вегетаріанської дієти можуть провокуватися порушенням обміну речовин, пов'язаних з ненасиченими жирними кислотами омега-3 і омега-6.

У разі, якщо баланс омега-6 порушується, у вегетаріанців, на відміну від м'ясоїдів, підвищується ризик розвитку запальних процесів. Особливо небезпечні дані мутації для прихильників морської дієти, багатої рибою (зокрема, гренландських ескімосів).

Вчені продовжать свої дослідження.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя