Вчені знайшли найдавніші сліди життя на Землі

Австралійські і новозеландські вчені виявили найдавніші відомі науці рештки мікроорганізмів, віком приблизно 3,48 мільярда років

Знахідка дозволить вирішити одну з найважливіших дискусій в еволюційній біології: життя виникло глибоко в океані чи в прибережних водоймах, передає Depo.ua з посиланням на Science Alert.

Вчені знайшли відбитки мікробів та інших мікроорганізмів в регіоні Пілбара на півночі Західної Австралії, де кілька мільярдів років тому були діючі вулкани. Вік знахідки оцінюється приблизно в 3,48 мільярда років.

"Наші цікаві знахідки не тільки розширюють рекорди життя, яке було в гарячих джерелах 3 мільярди років тому, вони свідчать про те, що життя на Землі з'явилася набагато раніше, ніж вважалося раніше, приблизно на 580 мільйонів років раніше", - каже одна з авторів дослідження, Тара Джекич, з університету Нового Південного Уельсу в Австралії.

Згідно з результатами дослідження Джекіч і її колег, в каменях регіону Плибара міститься гейзерит, він же кременистий туф, тверда пориста порода, що складається з опалу. Раніше найдавніше родовище гейзериту було виявлено лише в скелях віком 400 млн років. Таким чином, життя могло зародитися і в прадавніх джерелах на суші.

У відкладах збереглися сліди бульбашок, які могли бути раніше заповнені субстанцією, якао виробляється мікроорганізмами.

"Це показує, яке розмаїття життя існувало в прісній воді дуже рано в історії Землі", -підкреслив один з команди дослідників, Мартін Кранендонок.

Вчені відзначають, що це дослідження також важливо для пошуку слідів життя на Марсі, оскільки на цій планеті є древні відкладення гарячого джерела, схожого на джерело в Пілбарі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme