Вчені з'ясували, чому начальники кричать на підлеглих

Американські психологи з Університету штату Мічиган встановили, чому начальники кричать на своїх підлеглих
Depo.Життя
17 лютого 2016 18:42
ФОТО: depo.ua

Вони поділилися результатами своїх досліджень в статті, розміщеній в Journal of Applied Psychology, передає depo.ua з посиланням на "Інформінг".

Уважно проаналізувавши взаємини понад 150 керівників зі своїми підлеглими, які працюють в роздрібній торгівлі, освіті, охороні здоров'я, а також в промисловому виробництві, психологи дійшли висновку, що причиною підвищення голосу керівників на підопічних стало так зване моральне ліцензування.

Цим терміном психологи позначають надання індивідом самому себі дозволу на порушення певних норм і правил після того, як деякий час вони їх неухильно дотримувалися.

У парі керівник - підлеглий спочатку деякий час начальник не порушує формальні норми поведінки, але в певний момент відбувається психологічне виснаження, яке спричиняє втрату самоконтролю над емоціями. В результаті начальник підвищує голос на підлеглого. При цьому не завжди негативні емоції керівника виливаються на "винуватця" погіршення його психологічного стану.

Як підкреслили психологи, найчастіше в колективах, де підлеглим доводиться частіше стикатися з нападками з боку керівників, відносини більш напружені.

Щоб уникнути погіршення психологічної обстановки в колективі, фахівці радять компанія виробляти чіткі корпоративні стандарти, дотримання яких буде неухильним правилом. Крім цього радять також знизити навантаження на начальників, щоб запобігти їх психологічному виснаженню.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя