Вчені назвали мавп, які вже 3 тис. років живуть у "кам'яному віці"

Археологи знайшли кам'яні інструменти, викинуті три тисячі років тому, в місці, де мешкають мавпи-капуцини

Вчені назвали мавп, які вже 3 тис. років…

 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на журнал Nature.

Раніше вчені вже знаходили доказ того, що шимпанзе використовували кам'яні знаряддя для розколювання горіхів кешью на коренях дерев або скелях близько чотирьох тисяч років тому. Але нове відкриття вперше виявило подібні інструменти у капуцинів.

Експедиція археологів знайшла 122 кам'яні артефакти капуцинів. Всі вони відрізняються за розміром і, за припущенням учених, призначалися для різної їжі. Автори стверджують, що це перший приклад еволюції знарядь праці у мавп.

Найстаріші камені, знайдені на цьому місці, відносно невеликі і легкі, хоча вони сильно пошкоджені майже з усіх боків і не мають слідів кешью. Автори припускають, що ці інструменти колись використовувалися для розколювання невеликих горіхів - набагато менших, ніж кешью. На них було важко потрапити, тому на каменюках виникло так багато подряпин і вибоїн.

Знімки знарядь праці, знайдені археологами / © Tiago Falótico et. al., Nature Ecology & Evolution 2019

Потім, близько 300 років тому, щось змінилося. Камінці, які капуцини використовували тоді, здаються набагато більшими, ніж ті, що датуються сьогоднішнім днем. З цього факту вчені зробили висновок, що мавпи змінили раціон, перейшовши до тих продуктів, шкаралупу яких розбити важче, ніж кешью.

Однак вчені не можуть сказати, чи належать ці інструменти "кам'яного віку" до однієї і тієї ж популяції капуцинів або ж декільком різним групам мавп, які коли-небудь проживали в цьому районі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme