Вчені NASA через 40 років відкрили контейнер зі зразком місячного ґрунту

Вперше за більш ніж 40 років фахівці NASA відкрили контейнер зі зразком місячного ґрунту, який був узятий на Місяці в ході місії Apollo

Про це йдеться на сайті агентства, передає Depo.ua з посиланням на "Прямий".

Зазначається, що експерти відкрили першу з двох незачеплених капсул. Вчені сподіваються, що ретельний аналіз ґрунту з кернового зразка довжиною 2 фути (близько 61 см) і шириною майже 2 дюйма (5,08 см) допоможе астронавтам краще підготуватися до нової серії польотів на Місяць в ході місії Artemis (Артеміда) в 2020-х роках.

Цей зразок реголіту було отримано на місці посадки космічного корабля Apollo-17 в 1972 році. Зразок відображає послідовність шарів місячного ґрунту.

Під час місій Apollo астронавти NASA доставили на Землю майже чотири центнери місячного грунту і породи. Більшу частину зразків залишили на зберігання в Космічному центрі ім. Джонсона в Х'юстоні до кращих часів, коли аналітичні інструменти значно вдосконалюються протягом наступних десятиліть і можна буде провести більш якісний аналіз. Ідея полягала в тому, щоб зберегти зразки в незайманому стані в належних умовах до появи нових технологій.

Нагадаємо, астрономи виявили планету, з якої випаровується залізо.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme