Вчені дослідили механізм втрати самоконтролю у алкоголіків

Шведські вчені виявили фермент, вироблення якого зменшується у людей, які страждають від алкогольної залежності, що призводить до порушень в роботі нервової системи
Depo.Життя
31 серпня 2016 18:50
ФОТО: depo.ua

Дослідження співробітників Університету в Лінчепінгу описується в журналі Molecular Psychiatry, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

Вчені провели ряд експериментів на щурах з алкогольною залежністю. Встановлено, що у тварин значно знижена швидкість синтезу ферменту PRDM2, що, в свою чергу, призвело до порушення контролю над імпульсивною поведінкою.

Гризуни продовжували пити спиртне, навіть якщо це було пов'язане з неприємними відчуттями. Аналогічну картину дослідники спостерігали у тварин, у яких виробництво ферменту в лобних частках мозку було обмежене штучним чином.

За словами авторів статті, отримані результати допоможуть розробити ефективні лікарські препарати, які могли б відновити синтез PRDM2 в нервових клітинах.

Цей білок контролює активність декількох генів, що беруть участь у передачі сигналів між нейронами. При його нестачі нервові імпульси перестають генеруватися. У результаті людині стає важко контролювати свою поведінку, навіть якщо вона цього хоче.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя