В "Укрнафті" пропонують віддати податковий борг газом

"Укрнафта" пропонує механізм погашення податкової заборгованості - в якості ліквідного майна, яке може бути для цього використано, пропонується 2 млрд кубометрів газу, який знаходиться на балансі компанії
Depo.Життя
25 березня 2016 16:59
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в листі, направленому в Міжрегіональне головне управління ДФС - Центрального офісу з обслуговування великих платників, повідомляє прес-служба компанії, передає depo.ua.

"Право власності на видобутий в 2006 році обсяг газу, його передача в Єдину газотранспортну систему України підтверджується актами закачування газу в підземні сховища ПАТ "Укртрансгаз", рішеннями господарських судів України", - йдеться в листі.

У компанії повідомили, що щодо цього обсягу існує судове рішення від 19 травня 2014 року, в якому Вищий господарський суд України зобов'язав ПАТ "Укртрансгаз" і НАК "Нафтогаз України" не чинити перешкод ПАТ "Укрнафта" в здійсненні його права власності на 2 млрд кубометрів газу.

"Постанова суду також зобов'язала "Укртрансгаз" вилучити відповідний обсяг газу з підземних сховищ і передати "Укрнафті" з оформленням необхідних документів", - йдеться у повідомленні.

Також наголошується, що вартість зазначеного обсягу газу, відповідно до цін, встановлених Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, становить 13,6 млрд гривень, що повністю покриває суму податкової заборгованості.

"У листі також міститься пропозиція про те, що, відповідно до п. 89.3 ст. 89 Податкового кодексу, Міжрегіональне головне управління ДФС зобов'язане оформити зазначене майно в податкову заставу для його підготовки до подальшої реалізації", - повідомляє прес-служба.

Нагадаємо, що суд зобов'язав НАБУ розслідувати відомості про вчинення посадовими особами Державної фіскальної служби кримінального правопорушення, яке полягають у зловживанні посадовими обов'язками.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя