В Україні з'являться "розумні" кавові автомати і прилади для догляду за домашніми рослинами

Після закінчення першого інкубаційного циклу в лабораторії інтернету речей IoT Lab компанії "Майкрософт Україна" на ринок виходять 7 нових проектів
Depo.Життя
13 жовтня 2016 17:10
ФОТО: depo.ua

Компанія «Майкрософт Україна» представила стартапи, які успішно закінчили перший цикл інкубації в лабораторії інтернету речей IoT Lab. За вісім місяців роботи в лабораторії учасники створили робочі прототипи своїх ідей, а деякі проекти налагодили серійне виробництво і підписали контракти з клієнтами.

Наступний набір на другий інкубаційний цикл IoT-лабораторії відкритий до 26 жовтня 2016 року за посиланням. Крім Києва, учасниками нового набору також можуть стати стартапи з Одеси і Харкова – «Майкрософт Україна» запускає ще два представництва лабораторії в цих регіонах в партнерстві з місцевими університетами.

«За прогнозами, до 2020 року в світі буде функціонувати від 20 до 30 мільярдів IoT-пристроїв. Це надзвичайно перспективний напрямок розробок, адже IoT-рішення можуть приносити користь суспільству у всіх сферах життя. Запустивши лабораторію інтернету речей, компанія «Майкрософт Україна» разом з партнерами приєдналася до створення такої екосистеми стартапів в Україні, і я радий, що сім проектів вже виходять на ринок з готовим продуктом. Ми намагаємося підтримувати українських IT-спеціалістів, розробників і підприємців, щоб у них було більше можливостей для реалізації важливих і потрібних ідей в Україні»,розповідає Сергій Поплавський, керівник IoT-лабораторії, заснованої компанією «Майкрософт Україна».

Випускниками першого інкубаційного циклу IoT Lab стало 7 проектів:

  • Система для моніторингу вендінгових автоматів DeviceVoice
  • Соціальний проект, який буде допомагати незрячим людям орієнтуватися в місті Open World
  • Інтелектуальна система для аналізу стану посівних полів AgroMonitor
  • Комплексне рішення для моніторингу навколишнього середовища eNaturr
  • Портативна система дистанційного догляду за рослинами EcoBox
  • Система електронних цінників для магазинів FTS Electronic Shelf Label System
  • Платформа Onlizer, яка спрощує інтеграцію «залізних» рішень з хмарними і наземними сервісами

Стартапи резидентів IoT-лабораторії цього року зачіпають різні сфери життя. Зокрема, стартап DeviceVoice покликаний вирішити проблему з несвоєчасним обслуговуванням кавових та інших вендінгових автоматів: як правило, їх оглядають з певною періодичністю, так що інженери не завжди можуть оперативно реагувати на поломки або недостачу продукції.

«DeviceVoice дозволяє стежити за наявністю всіх продуктів і справністю автомата в режимі реального часу, то ж це дуже зручне рішення для компаній, що обслуговують вендингові автомати. Ми прийшли в IoT-лабораторію з раннім прототипом, а вже за вісім місяців нам вдалося створити готовий продукт. Крім цього, ми розробили систему безготівкової оплати для кавових автоматів. Без участі в IoT-лабораторії такий прогрес навряд чи був би можливий завдяки підтримці фахівців «Майкрософт Україна» нам вдалося знайти клієнтів, для яких ми вже готовим першу партію з 100 пристроїв»,коментує CEO DeviceVoice Андрій Кратик.

Протягом першого циклу інкубації в IoT-лабораторії фахівці «Майкрософт Україна» та запрошені спікери провели понад 150 годин навчальних сесій – як технологічну, так і на бізнес-тематику. Учасники IoT Lab взяли участь більш ніж у 20 IT-конференціях. Також резидентам лабораторії були надані понад 200 найменувань приладів для розробки і прототипизации пристроїв. Такої підтримки вдалося досягти завдяки залученню компаній-партнерів: Intel, Kyivstar, Rohde&Schwartz і друге.

В корпорації Microsoft

Заснована у 1975 році корпорація Microsoft є визнаним світовим лідером у галузі розробки програмного забезпечення, а також у наданні послуг та рішень, які допомагають людям та компаніям повністю реалізувати свій потенціал.

З 2003 року в Україні працює компанія «Майкрософт Україна», до завдань якої входить розвиток ринку програмного забезпечення та просування продуктів Microsoft, підтримка партнерів та замовників, а також локалізація новітніх технологій корпорації та реалізація соціальних проектів на території України.

Додаткову інформацію про компанію та продукти Microsoft можна знайти на веб-серверах Microsoft: www.microsoft.ua.

Microsoft® є товарним знаком Microsoft Corporation у США і/або інших країнах. Інші назви продуктів і компаній, що згадуються в даному документі, можуть бути товарними знаками відповідних власників.

Для більш детальної інформації звертайтеся до Євгена Гриценка:

Тел.: +380 (66) 135 83 86

E-mail: y.hrytsenko@be-it.com.ua

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя