В Україні знищили "фабрику тролів"

Facebook призупинив в Україні діяльність акаунтів і груп, які вели скоординовані кампанії з дезінформації

Про це повідомив глава політики з кібербезпеки соцмережі Натаніель Глейхер, передає Depo.ua з посиланням на Liga.Tech.

Ідентифікувати велику кампанію вдалося на основі поведінкового аналізу підозрюваних, а не змісту контенту.

За словами Глейхера, під час розслідування вдалося встановити, що вилучені акаунти пов'язані з українським PR-агентством Pragmatico.

"Я думаю, що вони розташовані в Києві. Але цей факт я б двічі перевірив", – уточнив Глейхер.

Загалом Facebook видалив 168 акаунтів, 149 сторінок, 79 груп. У них було в сукупності близько 4,2 млн фоловерів. Приблизно 400 000 акаунтів приєдналися до груп. Сторінки і групи керувалися фейковий акаунтами, а імена постійно змінювалися.

І найцікавіше: бюджет, витрачений на рекламу в Facebook і Instagram, Глейхер оцінює приблизно в $1,6 млн. Розраховувалися переважно в доларах".

За мірками України це дуже велика сума. Наприклад один з найдорожчих посад на виборах був розміщений в фан-групі "Я за Тимошенко – Фан Клуб". Він називався "Якщо ти за перемогу України – тисни лайк". Він приніс мільйон показів і міг обійтися, за оцінками Facebook, в $10 000 – 50 000. Інші пости політиків, як правило, коштували в десятки разів менше.

Глейхер підозрює, що організатори кампанії направляли людей за межі Facebook на сайти, які позиціонувалися як новинні. Примітно, що в прикладах віддалених сторінок виявилися акаунти видань Znaj.ua, Politeka, Hyser. Тепер вони не працюють.

Він додає, що PR-компанія не працювала на якогось конкретного політика чи бізнес. За словами менеджера, фірма працювала з різними клієнтами з метою заробити гроші. І розкручувала такі теми як спорт, знаменитості, шоу-біз, політика і економіка.

Подібні фірми Facebook викривав в Ізраїлі і Філіппінах. Глейхер наголошує, що українська кампанія не має зв'язку із зовнішнім світом і не є частиною інформаційної війни з боку Росії. Хоча раніше ворожі групи, скоординовані східним сусідом, в Україні видалялися.

Нагадаємо, у липні стал овідомо, що соцмережа Facebook видалила 294 персональних акаунтів та 1509 сторінок, зареєстрованих у чотирьох країнах – Україні, Росії, Таїланді й Гондурасі.

ЗМІ писали, що військові Сполучених Штатів Америки (США) заблокували доступ в інтернет російській "фабриці тролів", яка прагнула посіяти розбрат між американцями під час проміжних виборів в 2018 році.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme