В Україні на державному рівні вшановуватимуть дітей, які загинули внаслідок агресії РФ

Верховна Рада ухвалила постанову про вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Росії проти України

Редактор стрічки новин
В Україні на державному рівні вшановуват…
Фото: Facebook / Дмитрий Муравский

За відповідну постанову № 5343 віддали свої голоси 308 народних депутатів, передає Depo.ua.

Як зазначається у документі, із 2014 року внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України загинуло понад 240 дітей.

Зокрема, Рада постановила вшанувати 4 червня на державному рівні в Міжнародний день дітей — безневинних жертв агресії – пам’ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.

Також цією постановою парламент рекомендує Кабінету міністрів України у двотижневий термін з дня ухвалення документа розробити та затвердити план заходів щодо вшанування на державному рівні пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.

Також місцевим органам виконавчої влади рекомендують вшанувати на місцевому рівні пам’ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України шляхом найменування навчальних закладів, закладів позашкільної освіти, топонімічних об’єктів.

Державному комітету телебачення і радіомовлення України парламент рекомендує організувати тематичні теле- і радіопередачі присвячені вшануванню пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України

Постанова набирає чинності з дня її ухвалення.

Довідка: 1 червня в Україні та світі традиційно відзначається День захисту дітей. Свято було засновано у 1949 році за рішенням сесії Міжнародної демократичної федерації жінок. Уперше відзначалося у 1950 році в 51 країні світу.

В Україні День захисту дітей відзначається згідно з указом президента від 30 травня 1998 року.

У 1959 році ООН ухвалила Декларацію прав дитини, в якій проголошені соціальні та правові принципи, що стосуються захисту і благополуччя дітей. Проте Женевська декларація прав дитини 1924 року та Декларація прав дитини 1959 року носили лише декларативний та рекомендаційний характер, а для захисту і забезпечення прав дитини необхідні були конкретні закони й міжнародні договори. Тоді й постало питання щодо законодавства стосовно прав дітей.

20 листопада 1989 року Генеральна асамблея ООН була ухвалила Конвенцію про права дитини, яка вважається світовою конституцією для дітей. Україна ратифікувала Конвенцію 27 вересня 1991 року, й відтоді цей документ є частиною національного законодавства.

Символом Міжнародного дня захисту дитини є зелений прапор, на якому намальовано п’ять фігурок людей різного кольору, які стоять на поверхні Землі. Це символізує об’єднання та розуміння різних народів світу, незалежно від раси та національності.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme