В Україні розкрито аферу з виграними в лотерею грін-картами

Українські та американські правоохоронці розкрили масштабну аферу з грін-картами

В Україні розкрито аферу з виграними в л…

Про це повідомляє ДеПо з посиланням на прес-службу Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України. 

Шахраї взяли під свій контроль програму диверсифікаційної візової лотереї Diversity Visa, виманювали в українців гроші, втягували їх у фінансову залежність, а іноді й у трудове рабство за кордоном.

Головний офіс зловмисників знаходився у Тернополі. Центром злочинної схеми є комерційна структура «Гермес», яка за родом діяльності мала б надавати туристичні послуги. Всю свою рекламну політику фірма будувала на сприянні еміграції в США.

«Зловмисники нелегально збирали установчі дані громадян України без їх відома. Особисту інформацію з фотографіями десятків тисяч українців зловмисники купували чи викрадали з різних закладів та установ. Надалі від імені всіх цих людей спільники заповнювали заявки на участь у лотереї. При цьому українці про це навіть не підозрювали», - повідомили в УБОЗ.

Щорічно, отримуючи імена переможців, шахраї продавали їхній виграшний код. При цьому ціна встановлювалася від 4,5 тис. доларів до 12, залежно від платоспроможності людини при тому, що участь у лотереї є абсолютно безкоштовною, а уряд США не уповноважував ніяке підприємство в Україні бути посередником.


Крім того, щоб не привертати до себе уваги правоохоронних органів зловмисники називали свої філії «Діаспора».

За словами заступника начальника ГУБОЗ МВС України Віталія Стрижака, міліція вже провела 25 обшуків, у ході яких вилучено чимало доказів незаконної діяльності угруповання, в тому числі бухгалтерські документи, штампи і печатки фіктивних підприємств, банківські картки, анкети з персональними даними, боргові розписки і т.д. Також виявлені документи на право власності на нерухомість як на території України, так і за кордоном, державні акти на земельні ділянки на території різних регіонів нашої країни і півмільйона гривень.

Зараз розслідується ціла низка кримінальних проваджень, розпочатих за ст. 190 (шахрайство), ст. 205 (фіктивне підприємництво) та ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

Зокрема, вже встановлені майже 200 жертв, які нині перебувають у США. Вилучені під час обшуку документи свідчать, що через шахрайську оборудку угруповання пройшли тисячі людей. Крім того, Державна служба фінмоніторингу вже підтвердила «відмивання» угрупованням доходів на суму понад 2 млн. грн. На території України в шахрайській схемі були задіяні близько 10 чоловік.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme