"Розіп'ятий хлопчик" у тренді: Росія поставить на потік фейконовини

На сайті Міністерства закордонних справ Росії з'явиться рубрика, присвячена "фейковим" новинам про Росію

Про це повідомила представник МЗС Росії Марія Захарова, передає Depo.ua з посиланням на УНІАН.

При цьому журналісти запитали у Захарової, чи вважає вона неправдивою інформацію про "розіп'ятого слов'янського хлопчика" або про російські війська, які захопили Дебальцеве і Іловайськ, проте вона відмовилася відповідати на це запитання.

Кореспондент одного з європейських ЗМІ також запитав у речниці російського МЗС, як чинити в ситуації, коли спочатку Росія заявляє "про зелених чоловічків" в Криму, а потім каже, що це російська армія. На це Захарова відповіла, раз "всі стрепенулися" після рішення створити розділ про фейкові новини, значить, МЗС "робить все правильно". "Якщо ви не публікуєте фейки, чому це вас так зачіпає, у вас значить немає шансів туди потрапити", - підкреслила вона.

За її словами, завдання МЗС Росії спростовувати неправдиву інформацію в західній пресі.

При цьому Захарова поскаржилася, що часто західні ЗМІ "не збираються відбивати російську офіційну позицію". Вона додала, що, якщо у когось будуть претензії до цієї рубрики МЗС, після відповідного звернення, можливо, щось буде змінюватися.

На питання, чи потрапить в розділ російських фейків інформація про те, що малайзійський "Боїнг" збила ракета російського комплексу "БУК", Захарова відповіла, що "журналісти та ЗМІ несуть відповідальність за те, що вони публікують". "Це мало б не уві сні наснитися, повинні бути матеріали, дані... Мені навіть в голову не може прийти, що з'явиться така стаття, де у такої заяви не буде відповідної ґрунтовної бази аргументів", - сказала речниця російського МЗС.

Нагадаємо, що сюжет, в якому говорилося, що у звільненому Слов'янську українські військові "розіп'яли хлопчика", вийшов на російському телебаченні в липні 2014року. Жінка-"свідок" "розіп'яття", розповідаючи подробиці страти, представлялася біженкою зі Слов'янська, але з нестиковок в її розповіді було зрозуміло, що міста вона зовсім не знає. Фальсифікація була не раз спростована і стала темою для численних жартів в Інтернеті.

Сьогодні на Росії заявили про створення військ інформаційних операцій.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme