У Києві «волонтер» присвоїв 100 тис. гривень допомоги бійцям АТО

Заради наживи зловмисник навіть інсценував свій «полон» і вимагав викуп за своє життя, після чого разом з родиною виїхав на відпочинок за кордон

У Києві «волонтер» присвоїв 100 тис. гри…

Перші підозри щодо колеги у волонтерів одного з благодійних форумів виникли ще влітку, повідомили depo.ua в прес-службі ГУ МВС України в м. Києві.

Згідно з повідомленням, фінансову звітність про проведену роботу зловмисник не надавав, виправдовуючи себе браком часу і зайнятістю. При цьому на всякий випадок волонтер виставив на сторінці в соцмережі фото, на яких нібито придбану ним партію спеціальних засобів захисту перевіряють на міцність. Уже згодом було встановлено, що ці фотографії він взяв в Інтернеті.

«Щоб відвести від себе підозру, молодий чоловік періодично відправляв СМС-повідомлення зі словами подяки від імені бійців на мобільні телефони своїх товаришів. Одного разу він навіть імітував свій «полон», - йдеться в повідомленні.

Зокрема, зателефонував серед ночі дівчині-волонтеру і повідомив, що його затримали на блокпості в Донецькій області. «Бранець» благав негайно перерахувати на зазначену банківську карту 20 тисяч гривень. Молода жінка кинулася рятувати чуже життя, проте незабаром після цього випадку шахрай разом з родиною виїхав на відпочинок за кордон, розповіли правоохоронці.

При цьому зловмисник був настільки впевнений у своїй безкарності, що навіть не стежив за перебігом подій у зоні проведення АТО і почав активно збирати гроші для одного з батальйонів, зазначили в міліції. Шахрай не знав, що відбулася ротація, і зазначений загін кілька днів тому повернувся в столицю. Після цього волонтери звернулися до правоохоронців.

Наразі необхідні докази зібрані, затриманому повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 і ч. 2 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 3 років. Остаточно долю затриманого визначить суд.

Нагадаємо, раніше киянин-псевдоволонтер присвоїв 60 тис. гривень, пожертвуваних на АТО.

Як повідомлялося за результатами розслідування depo.ua, збирати гроші для благодійних цілей можуть не тільки волонтери. Такі люди отримують близько 30% від зібраної суми. У договорі, який укладають з волонтером, це називається «компенсацією» або «дорожніми витратами».

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme