Підпал "Інтера": ЄС вимагає незалежного розслідування

Європейський Союз виступає за повне і незалежне розслідування нападу на телеканал "Інтер"
Depo.Життя
6 вересня 2016 14:28
ФОТО: depo.ua

Про це під час щоденного брифінгу у Брюсселі заявила речниця високого представника ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Майя Коч’янчич, передає depo.ua.

"Вільні і незалежні медіа необхідні для функціонування плюралістичного суспільства і демократії. Насильство не є прийнятною відповіддю на незгоду з редакційною політикою", - наголосила вона.

"Як ЄС, ми пильно стежимо з всіма випадками насильства проти журналістів і закликаємо до повного і незалежного розслідування таких випадків і належного покарання відповідальних осіб", - заявила Коч’янчич.

За її словами, заява президента Петра Порошенка з закликом до Генеральної прокуратури розпочати розслідування інциденту з телеканалом "Інтер" є кроком у цьому відношенні.

"Важливо, щоб усі можливі засоби, в тому числі кримінальні покарання щодо тих, які застосовують насильство, були використані для забезпечення безпеки журналістів і медіа", - додала речниця Могеріні.

Нагадаємо, 4 вересня під будівлею телеканалу "Інтер" на вул.Щусєва 26 активісти влаштували пікет, підпалили шини. На одному з поверхів почалась пожежа, з будівлі евакуювали людей.

На фото та відео з місця події видно, що задимлення було на другому поверсі, розбито кілька вікон. На стіні біля входу у будівлю невідомі пікетувальники залишили напис "Інтер" - агент Кремля", також залишилися плакати з аналогічними написами.

У свою чергу, менеджмент "Інтер Медіа Груп" в оприлюдненій заяві вимагав реакції на пожежу від президента, генпрокурора та СБУ.

Після пожежі співробітники телеканалу "Інтер" відмовлялися передавати правоохоронцям записи з камер спостереження офісу компанії "Національні інформаційні системи".  Згодом поліції все ж вдалося отримати записи з камер спостереження

5 вересня до будівлі телеканалу "Інтер" у Києві почали сходитись активісти з наміром встановити наметове містечко, а згодом привезли туди шини, аби не пустити співробітників телеканалу  на роботу.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя