В Австралії відкрито новий вид павука, який не створює павутиння

Австралійські біологи відкрили новий вид павука, який мешкає в прісних водах штату Квінсленд на сході континенту
Depo.Життя
11 березня 2016 09:30
ФОТО: depo.ua

Цей дивовижний ендемік не створює павутиння - сигналом про потенційні жертви йому служать легкі коливання водної поверхні, повідомляє depo.ua з посиланням на ТАСС.

Вчені вирішили назвати новий вид Dolomedes briangreenei в честь видатного американського фізика Брайана Гріна - визнаного фахівця в області теорії струн. Як розповіла голова уряду штату Квінсленд Анастасія Палащук, це ім'я було дано новому представнику загону членистоногих невипадково.

"Просто чудово, що цей чудовий павук, життя якого залежить від хвиль, названий на честь людини, яка стала одним з провідних дослідників хвиль Всесвіту в світі", - зазначила вона.

Глава адміністрації Квінсленда також нагадала, що Грін - один із засновників Всесвітнього фестивалю науки, який в цьому році вперше проводиться на території цього австралійського штату.

Втім, крім офіційного наукового назви, у нового павука з'явилося і скорочене ім'я - Брайан.

"Він вміє плавати, ковзати по воді і пірнати, - розповів учений-арахнолог з Музею Квінсленда Роберт Рейвен. - Як правило, цей павук завмирає на водній поверхні і чекає, коли комахи доторкнуться до води. Брайан кидається на свою здобич, паралізує отрутою і топить, після чого повертається до берега і починає поглинати".

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя