В 2015 році рівень свободи преси в світі катастрофічно впав

Близько 46% населення світу знаходиться в невільному медіа-середовищі
Depo.Життя
27 квітня 2016 15:34
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в щорічній доповіді Freedom House про свободу преси в світі, повідомляє depo.ua з посиланням на офіційний сайт сайт Freedom House.

У минулому році частина світового населення, яке користується вільною пресою, склала лише 13%. Таким чином, менше ніж один з семи чоловік живуть в країнах, де охоплення політичних новин є надійним, безпеку журналістів гарантується, а втручання держави в ЗМІ є мінімальним. У той же час, 41% населення світу знаходиться в частково вільної медіа-середовищі, а 46% - в невільною.

Країни, в яких стався найбільший спад рівня свободи преси в 2015 році, - Бангладеш, Туреччина, Бурунді, Франція, Сербія, Ємен, Єгипет, Македонія і Зімбабве.

Україна відноситься до частково вільних країн за рівнем свободи мас-медіа. Стан свободи преси в нашій країні оцінено в 53 пункти з 100. Роком раніше було 58. Відзначимо, чим ближче даний показник до одиниці - тим більше вільної є медіа-сфера країни. "Реалізація перспективних нових законів про ЗМІ дає можливість просувати свободу преси (в Україні, - ред.), Хоча конфлікт на сході і раніше представляє серйозну небезпеку для журналістів", - йдеться в доповіді.

На різке зниження рівня свободи преси в 2015 році вплинули два фактори: загострене партійності і поляризації в медіа-середовищі країн, а також ступінь залякування і фізичного насильства, з якими стикаються журналісти. Ці проблеми найгостріше стояли в країнах Близького Сходу.

При цьому, навіть в більш відкритою медіа-середовищі Європи журналісти зіткнулися з тиском з боку терористів і, певною мірою, з боку урядів їхніх власних країн.

Крім того, в звіті визнали Росію новатором сучасної державної пропаганди. Як зазначається, РФ розширила зусилля, щоб жорстко контролювати новини для внутрішньої аудиторії. Росія маніпулює на темах, які стосуються декількох геополітично значущих сусідів - України, Молдови, країн Балтії та країн Центральної Азії. Стан свободи преси в Росії оцінили в 83 пункту з 100.

Нагадаємо, Росію визнали лідером з виробництва пропаганди.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя