Церковний скандал: Київський патріархат вимагає покарати "ватника" Гундяєва

Синод УПЦ КП просить Вселенського патріарха Варфоломія I направити в Україну комісію, оскільки глава РПЦ патріарх Кирил "вводить в оману православний світ"
Depo.Життя
26 січня 2016 13:15
ФОТО: depo.ua

Про таке рішення Синоду повідомляє depo.ua з посиланням на Релігійно-інформаційну службу України.

Так, синод УПЦ КП висловив обурення виступом патріарха РПЦ Кирила про ситуацію в Україні на зібранні Помісних Православних Церков у Швейцарії, назвавши його тенденційним, необ’єктивним, наповненим посиланнями на неіснуючі або однобоко чи спотворено висвітлені факти. 

В УПЦ КП наголосили, виступ вводить в оману учасників зібранняу щодо реальної ситуації в Україні, в тому числі у питанні переходу громад Московського Патріархату до Київського Патріархату.

"Тому цей виступ, як публічне виголошення неправди і введення інших в оману, є недостойний сану архиєрея, носієм якого є Кирило (Гундяєв), та посади Предстоятеля РПЦ, яку він обіймає", – йдеться в ухвалі Синоду УПЦ КП.

Окрім того, в заяві пояснили поведінку Кирила тим, що він перебуває у залежності від державної влади Росії. Також в УПЦ КП зазначили, що керівництво УПЦ МП категорично відкидає будь-які пропозиції діалогу, виступаючи лише з ультимативними вимогами та ігноруючи реальне бажання власних парафіян вийти з-під юрисдикції.

Синод УПЦ КП просить Вселенського Патріарха Варфоломія надіслати в Україну авторитетну церковну комісію для дослідження справи і подальшої доповіді Помісним Православним Церквам. Водночас там наголосили, що представники Московського Патріархату не мають входити до складу такої комісії через те, що є стороною конфлікту.

Нагадаємо, раніше вебсайт РПЦ опублікував текст заяви Кирила на зібранні церков у Швейцарії, де він заявив, що в Україні відбуваються масштабні переслідування Московського патріархату.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя