"Ватник" Гундяєв влаштував у Швейцарії істерику на тему "українських бойовиків"

Глава РПЦ - патріарх Кирило заявив, що в Україні відбуваються масштабні переслідування Московського патріархату
Depo.Життя
23 січня 2016 13:52
ФОТО: depo.ua

Про це він сказав, виступаючи на зустрічі предстоятелів Православних церков в Шамбезі (Швейцарія), присвяченій підготовці Всеправославного собору, передає depo.ua з посиланням на прес-службу РПЦ.

"Зараз насильницьким шляхом захоплено понад 30 храмів Української православної церкви (Московського патріархату - ред.), ще не менше десяти перебувають під загрозою нападу розкольників і націоналістів, що видають ці дії за нібито добровільний перехід віруючих в так званий Київський патріархат", - сказав Кирило.

На його думку, це є "бандитським, рейдерським захопленням".

"Проводять збори особи, що не мають відношення до громади, потім за допомогою влади фальсифікують статутні документи, захоплюють храм силами бойовиків-націоналістів, а громаду храму разом зі священиком викидають на вулицю", - головний піп Росії.

За словами Кирила, вигнані з храмів громади "канонічної Церкви" виграють усі судові процеси, "але розкольники і їх напівбандитські збройні формування ігнорують рішення судів".

Як приклад він навів ситуацію в селі Птича Рівненської області, заявивши, що "послідовники розколу" "сіють зло, свідомо провокують міжконфесійний конфлікт, розколюють українське суспільство".

"Зовсім недавно один їх прихильник публічно заявив: якщо митрополит (Київський і всієї України - ред) Онуфрій досі належить до канонічної Церкви, то лише тому, що не знайшлося відповідного знаряддя тортур - праски або паяльника. Страшно уявити, що було б, якби ці бандити отримали канонічну легалізацію і влилися в наше середовище! " - заявив Кирило.

Він також висловив недовольство тим, що деякі ієрархи Константинопольського патріархату, відвідуючи Україну, висловлюють свою підтримку "розкольникам".

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя