На Росії суд над Карпюком і Клихом перенесли на невизначений термін

У російській республіці Чечні розгляд справи громадян України Миколи Карпюка і Станіслава Клиха перенесли на невизначений термін
Depo.Життя
14 березня 2016 11:33
ФОТО: depo.ua

Як повідомили у прес-службі Верховного суду Чечні, це пов’язано з тим, що суддя Вахід Ісмаїлов, який веде справу, взяв лікарняний на місяць, передає depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

Родичі українців намагаються передати їм передачу в СІЗО.

Адвокати Марина Дубровіна і Докка Іцлаєв також очікують апеляційного розгляду щодо запобіжного заходу, який суд раніше продовжив до 27 травня, але не знають, коли це відбудеться.

У справі, яку розглядає Верховний суд Чечні у Грозному, українців Миколу Карпюка і Станіслава Клиха звинувачують в "участі в банді", вбивстві й замаху на вбивство російських військовослужбовців. Російське слідство стверджує, що Клих і Карпюк в часи Першої чеченської війни створювали в Україні групи для участі в боях проти російських військ за незалежну Чечню, а Карпюк у кінці 1994 й на початку 1995 року сам брав у них участь. Крім того, їм інкримінують участь у ті роки в організації "УНА-УНСО" (насправді тоді це були дві окремі організації – ред.), що заборонена в Росії з 2014 року. За інформацією ЗМІ, російські спецслужби викрали Карпюка в березні 2014 року в Чернігівській області, Клиха затримали в серпні того ж року в російському місті Орел. Обидва заперечують свою провину і заявляють, що були незаконно затримані, а визнання були отримані російським слідством під тортурами.

Минулого місяця в Росії правозахисний центр "Меморіал" повідомив, що визнав політичними в’язнями громадян України Миколу Карпюка і Станіслава Клиха, яких там утримують за ґратами.

Як заявили правозахисники, вони вимагають негайно й безумовно звільнити українців, яких у Росії обвинувачують в участі в бойових діях на боці прихильників незалежності Чечні в роки Першої чеченської війни.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя