Українців просять прикрутити котли, щоб "обламати" Росію

"Нафтогаз" України просить українців знизити температуру в котлах на один градус, щоб зменшити споживання газу і не піддатися на шантаж Росії

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу "Нафтогазу".

"Нам треба протриматися лише 3-4 дні, поки не минуть холоди. У кого є котли, зменшіть температуру в приміщенні на 1 градус вдень і на 2 градуси вночі. Це дозволить знизити потребу в газі на 8-9%, і цього буде достатньо, щоб російський шантаж не вдався. Ми працюємо з місцевими владами, щоб комунальні тепловики у найближчі дні робили так само для будинків з централізованим опаленням", - кажуть у "Нафтогазі".

Там запевняють, що газу в підземних сховищах багато, і "наші ПСГ круті, але навіть у них є технічні обмеження у тому, скільки газу можна підняти протягом доби".

"Наші підземки зараз працюють на максимальному режимі відбору, видобувники постачають газ в систему в нормальному режимі, ми закриваємо решту потреб імпортом газу з Європи, де також незвичні холоди. Ваша допомога у зменшенні потреби в газі буде дуже доречною. Сьогоднішній день - найкритичніший", - доають у компанії.

Нагадаємо, 28 лютого Стокгольмський арбітраж частково задовольнив вимоги "Нафтогазу" в суперечці з "Газпромом" про контракт на транзит, і визнав, що обсяги транзиту палива в 2009-2017 роках були недостатніми. Таким чином російський монополіст зобов'язаний сплатити 4,63 млрд дол., але після вирахування українського боргу за газ - понад 2,6 млрд дол.

"Газпром" заявив, що не згоден із таким рішенням і пообіцяв відстоювати свою позицію "всіма законними методами".

Президент України Петро Порошенко доручив НАК "Нафтогаз-України", Генпрокуратурі, Мін'юсту, МЗС домогтися арешту активів російського "Газпрому" в разі невиконання ним рішень Стокгольмського арбітражу виплати на користь Україні.

1 березня на засіданні РНБО очільник НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявив, що "Газпром", порушуючи вимоги контракту, повернув "Нафтогазу" передплату і відмовився в березні постачати газ, що в умовах погіршення погоди призводить до дефіциту палива.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme