Українці підписали вже 304 тисячі договорів із сімейними лікарями

У межах кампанії "Лікар для кожної родини" упродовж 10 днів українці підписали 304 тисячі договорів із сімейними лікарями

Про це повідомив віце-прем'єр-міністр Павло Розенко, передає Depo.ua із посиланням на "Урядовий портал".

"З 1 квітня медична реформа почала запроваджуватися на місцях, і зараз головне завдання місцевої влади по всій країні – забезпечити для людей можливість вільно обрати свого лікаря", – зазначив він.

Розенко розповів, що станом на ранок 10 квітня 2018 підписано 304 тис. декларацій, майже 265 тис. громадян вже обрали свого лікаря: терапевта, педіатра та сімейного лікаря.

"Сьогодні в системі вже є 1032 заклади по всій Україні. В кожній області є міста, де громадяни вже можуть підписати декларацію", – зазначив він.

За словами Розенка, найбільше декларацій підписано в Закарпатській області, місті Києві, Донецькій, Чернівецькій та Полтавській областях. Найменша кількість – у Херсонській, Черкаській, Рівненській, Сумській та Чернігівській областях.

Нагадаємо, 1 січня набув чинності закон про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів і закон про підвищення доступності та якості медобслуговування в сільській місцевості.

Нещодавно Міністерство охорони здоров'я України (МОЗ) затвердило порядок вибору лікаря, що надає первинну медичну допомогу.

Вже з 2 квітня українці можуть вільно обрати свого лікаря: терапевта для дорослого, педіатра для дитини або сімейного лікаря для всієї сім'ї, за умови, що обраний ними заклад вже підключено до системи "Електронне здоров'я".

Довідка: Медична реформа передбачає оплату з держбюджету медичних послуг, виробів і ліків для профілактики, діагностики, лікування та реабілітації у зв'язку з хворобами, травмами, отруєннями і патологічними станами, а також у зв'язку з вагітністю і пологами.

Також набуде чинності закон про поліпшення доступу до медобслуговування в сільській місцевості. Документ передбачає, що в селі створять медустанову для надання первинної медичної допомоги – це можуть бути фельдшерсько-акушерський або фельдшерський пункт, амбулаторія, медичний пункт, медичний кабінет, мобільний медичний кабінет або аптечний пункт. Згідно із законом, первинна медицина повинна бути безкоштовною для селян. Фінансувати її планується з держбюджету, місцевих бюджетів та інших законних джерел. Зокрема, хочуть залучати інвестиції.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme