В Україні набула чинності медреформа

Сьогодні, 1 січня, набув чинності закон про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів і закон про підвищення доступності та якості медобслуговування в сільській місцевості

Про це повідомляє Depo.ua.

Ухвалений Верховною Радою законопроект №6327 про медичну реформу передбачає оплату з держбюджету медичних послуг, виробів і ліків для профілактики, діагностики, лікування та реабілітації у зв'язку з хворобами, травмами, отруєннями і патологічними станами, а також у зв'язку з вагітністю і пологами.

Документ також передбачає, що зарплата лікарів становить щонайменше 250% від середньої зарплати в Україні за липень минулого року.

Також набуде чинності закон про поліпшення доступу до медобслуговування в сільській місцевості.

Документ передбачає, що в селі створять медустанову для надання первинної медичної допомоги - це можуть бути фельдшерсько-акушерський або фельдшерський пункт, амбулаторія, медичний пункт, медичний кабінет, мобільний медичний кабінет або аптечний пункт.

Згідно із законом, первинна медицина повинна бути безкоштовною для селян. Фінансувати її планується з держбюджету, місцевих бюджетів та інших законних джерел. Зокрема, хочуть залучати інвестиції.

З метою забезпечення роботи телемедицини Кабінет міністрів повинен відповідно до закону вирішити питання забезпечення доступу установ охорони здоров'я в сільській місцевості до інтернету.

Більшість змін почнуть діяти з 1 січня 2018 року.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme