Україна судитиметься з голландцями за "золото скіфів" у жовтні

Судове засідання за позовом України до Музею Алларда Пірсона з вимогою повернути "скіфське золото" відбудеться в Окружному суді міста Амстердама 5 жовтня 2016 року
Depo.Життя
12 вересня 2016 17:39
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua  з посиланням на прес-службу Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб.

Предметом спору є колекція з 565 музейних предметів наданих "Центральним музеєм Тавриди", "Керченським історико-культурним заповідником", Національним заповідником "Херсонес Таврійський" і "Бахчисарайський історико-культурний заповідник" для експонування в Музей Алларда Пірсона (Амстердам) у період з 6 лютого до 28 травня 2014 року в рамках виставки "Крим - золотий острів в Чорному морі".  Конфлікт виник через анексію Криму Росією, саме в цей період експонати перебували на виставці в Амстердамі.

Після завершення виставки нідерландська сторона, попри надані гарантії, не повернула кримські експонати в Національний музей історії України, який був визначений їхнім зберігачем відповідним рішенням Міністерства культури.  Причина відмови була визначена як "можливі претензії з боку кримських музеїв". Контракт на тимчасове зберігання колекції Музею Алларда Пірсона завершився 13 червня 2014 року.

" Контракт, який надавав право на тимчасове зберігання колекції Музеєм Алларда Пірсона завершився 13.06.2014 року, після чого, згідно до закону, ці культурні цінності вважаються незаконно вивезеними з України і підлягають поверненню", – наголосили в міністерстві.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Мін'юст звернеться в суд Амстердама у справі про "скіфське золото" до 1 липня.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя