Україна припинила постачати Росії життєво важливий лікарський препарат

Український виробник припинив постачати на Росію лікарський препарат Мезатон, який внесений в російський перелік життєво важливих препаратів, і зажадав підвищити закупівельну ціну
Depo.Життя
14 червня 2016 07:37
ФОТО: depo.ua

Мезатон виробляється Дослідним заводом при Харківському науковому центрі лікарських засобів. Препарат масово використовується реаніматологами, анестезіологами і акушерами для місцевого і загального наркозу, особливо часто застосовується при травмах, пораненнях, гострій недостатності кровообігу, передає depo.ua з посиланням на "Комерсант".

Як повідомили виданню реаніматологи, анестезіологи та співробітники швидкої допомоги з кількох регіонів, включаючи Москву, Мезатон або закінчився, або закінчується, "залишки торішніх запасів ще є, але попередили, що нових вже не буде".

За даними газети, мінохоронздоров'я Ростовської області Росії вже звернувся до федерального МОЗ з проханням поставити ліки або виключити його зі списку життєво необхідних і найважливіших лікарських препаратів.

У Росздравнадзорі газеті підтвердили, що "в даний час на російському ринку спостерігаються перебої з поставками препарату Мезатон, який включений до списку життєво необхідних і найважливіших лікарських засобів". За даними відомства, в 2016 році ліки не надходило в обіг.

"Тим не менше на російському ринку є аналогічні препарати, подібні за фармакологічною дією з мезатоном. В даний час Росздравнадзор направив запит постачальнику про найближчі терміни поставок препарату", - сказали в прес-службі відомства.

У Росздравнадзорі додали, що причини припинення поставок їм невідомі.

Представник виробника Наталія Ворона заявила газеті, що ціна на препарат не змінювалася шість років. "У 2010 році уряд Росії склав перелік життєво необхідних і найважливіших лікарських препаратів, куди увійшов і Мезатон. Але з тих пір його закупівельна ціна не змінювалася. У нас немає можливості перереєструвати ціну препарату. На даний момент ми просто більше не можемо поставляти його за колишньою ціною - це означало б, що ми працюємо собі у збиток", - сказала вона.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя

Мітки: Росія, ліки