ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Україна - лідер за зверненнями до Євросуду

У 2015 році Україна стала лідером по зверненням до Європейського суду з прав людини
Depo.Життя
8 лютого 2016 19:22
ФОТО: depo.ua

Про це під час прес-конференції заявив голова Верховного Суду України Ярослав Романюк, повідомляє depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Буквально кілька днів тому я повернувся зі Страсбурга, де був у відрядженні, і готовий проінформувати про свіжі статистичні дані. На кінець 2015 року на розгляді у Європейському суді знаходилось 64 850 справ, із них 13 850, а це 21,4% - заяви проти держави України від громадян", - сказав голова ВСУ.

Романюк наголосив, що Україна була і залишається лідером по зверненням наших громадян до Європейського суду з прав людини.

Водночас, в основній своїй масі, заяви не визнаються прийнятними, наголосив він: "Статистичних даних за 2015 рік Європейський суд з прав людини не надав, але згідно з інформацією за 2014 рік, більше 92% заяв, які надходили до Страсбурзького суду, визнали не прийнятними".

На думку голови ВСУ, таким чином, Страсбурзький суд погодився, що українські національні суди застосували законодавство відповідно положень Конвенції з прав людини і втручатися у справи немає потреби.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя