Українців попереджають про небезпеку хвороби Лайма, яку переносять кліщі

За три місяці 2020 року в Україні зафіксовано 236 випадків хвороби Лайма інфекційного трансмісивного захворювання, яке переносять кліщі

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на пресслужбу Центру громадського здоров'я України у Facebook.

Зазначається, що більшість випадків інфікування фіксують саме у період від травня до листопада. Зазначається, що це період найвищої активності іксодових кліщів і лише третина хворих може пригадати епізод укусу кліща. Інкубаційний період становить від 1 до 45 днів (7-14 днів у середньому). Сприйнятливість людей до захворювання висока, а від хворого до здорової людини збудник не передається.

У ЦГЗ також наголошують, що ймовірність укусу кліща і зараження хворобою Лайма найвища серед людей, які багато часу перебувають на відкритому повітрі, особливо у лісах, лісопарках тощо. Пізня або хронічна хвороба Лайма виникає через місяці або й роки після зараження. У цьому випадку з’являються неврологічні та ревматологічні прояви з переважним ураженням кістково-м’язової системи (артрити) чи нервової (нейробореліоз, хронічний атрофічний акродерматит).

Імунітет після перенесеного Лайм-бореліозу нестерильний, можлива реінфекція із повторним розвитком захворювання.

Щоб запобігти присмоктуванню кліщів, фахівці радять застосовувати репеленти і захисний одяг перед тим, як вирушати до місцевостей, де можуть бути кліщі, а також ретельно оглядати одяг, шкіру під час і після відвідування лісу, парку.

У ЦГЗ також нагадують, що протягом 2019 року було зареєстровано 4 482 випадки хвороби Лайма серед українців. Зокрема, 833 випадки зафіксували у жителів сільської місцевості, а 492 – у дітей до 17 років.

Нагадаємо, 21 липня стало відомо, чому українцям варто бути пильними.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme