"І снова 3 сентября": Чому українцям не треба репостити меми про Шуфутинського

Третє вересня в українських соцмережах з тим же успіхом могло би бути днем армії Молдови, днем незалежності Катару, чи прапору Австралії Чи днем, коли ми вшановуємо чудесну пісню "а невдовзі прийде осінь, ми усі розбіжемося" 

Валентина Емінова
Головний редактор
"І снова 3 сентября": Чому українцям не…

"По русифікованих містах", так ...

Але шостий рік поспіль 3 вересня продовжує бути днем вшанування російських мемів. На шостий рік війни і противники, і прибічники декомунізації, і російськомовні, і україномовні, завзято репостять картинки з Шуфутинським. В тому числі - іронічні, мовляв, забембало оте ваше "3 сентября". Або пропонують флешмоб, щоби перебити "3 сентября" якоюсь іншою піснею. Друзі, це все теж є нагадуванням.

Ми навмисно не стали робити скріншоти з прізвищами людей, які репостять оце "сентября". Ми не цькування цих людей добиваємося.  Біда у тому, що багатьом українцям здається зовсім не шкідливим популяризувати творчість російського артиста, який безкарно їздить з концертами в окупований Крим. І при цьому вони щиро вважають себе патріотами, свідомими людьми і декларують, що дотримуються інформаційної гігієни. Мовляв, це просто частина нашої історії.

Шуфутинський - не є другом України. Йому, судячи з усього, начхати на те, що тисячі українців втратили рідний дім. Він їздить в Крим косити лавандос і ми жодного разу не чули, щоби він заявив, що "Крим - це Україна". Щоби засудив російську агресію. А ви допомагаєте цій людині залишатися популярною.

Автор музики – Ігор Крутой, теж незаконно приїжджав в Крим. Автор тексту – Ігор Ніколаєв радо фотографується з Путіним. 

Пісню віддали Шуфутинському коли в 1992 він повернувся з американської еміграції додому на Росію. До речі, ніякої історій нещасного кохання за нею не стоїть, сам співак вважає її "немного затянутой и драматичной".

Пройшло 20 років і пісня перетворилася на мем. Є навіть версія, що це зробили кремлівські боти, щоб знецінити день жалоби за загиблими в Беслані. Чи відволікти від протестів на Болотній. Створити білий шум в мережі, забити мемами протестні дописи.

Навряд чи це так, але в цілому отакі меми російській пропаганді дуже корисні. Це насправді є інструментом впливу, нагадуванням про "спільне коріння", "спільне минуле", спільних улюблених виконавців, популярні пісні... І так буде, доки певна частина суспільства вважатиме, що переймати російські жарти на шостому році війни - це нормально. Що "какая разніца", це просто мем. Прикольно дата співпадає.

Поки певна частина суспільства так думає, росіянам та іншій ваті дуже зручно і далі стверджувати, що українці і росіяни дійсно "один народ". Але ж це не так.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme