Українські старшокласниці розробили міські лавки для часів пандемії

З’являється все більше проєктів, мета яких – адаптувати міський простір українських міст до нових вимог безпеки у зв’язку із пандемією COVID-19. І, як вважають експерти, після завершення карантинних обмежень такі заходи стають ще актуальнішими. Свої ідеї, як створити умови для безпечного відпочинку у міському просторі, презентували старшокласниці – учасниці проєкту STEM is FEM. 30 дівчат зі всієї України розробляли моделі лавок, які допомогли б підтримувати соціальну дистанцію

Українські старшокласниці розробили місь…

Ідеї виявилися різноманітними – від інклюзивної лавки для буккросингу до лавок-гойдалок. Гран-прі конкурсу отримала Ірина Лучин із Івано-Франківська із моделлю "Флора". 

"Це лавочка для двох осіб. На ній є місце для дезінфектора. Дерево у горщику та перегородки створюють соціальну дистанцію. Також посередині є ліхтар, що робить лавку освітленою вночі. Вона не просто так називається "Флора", адже біля сидінь є горщики для квітів, посередині росте дерево, а за основу дизайну для спинки взяті форми рослин", – розповідає Ірина у презентаційному відео до своєї роботи.

Друге місце посіли одразу дві дівчини – Вікторія Конащук з Києва та Неллі Тарапата з Дніпра. Вікторія розробила декілька ідей лавок, враховуючи вік і потреби аудиторії. У лавочці для молоді вона запланувала сонячні батареї, можливість для підзарядки гаджетів, навіс та столики. Роботу Неллі представниця журі оцінила так:

"Ціную те, що Неллі дійсно поекспериментувала з інструментами моделювання, вивченими під час майстеркласу, для вираження незвичайної форми лавки використала вдалу комбінацію з кількох команд програми, приділила увагу деталізації", – поділилась думкою дизайнерка Fabricator Fablab Ольга Синякевич. 

Ірина Лучин за перемогу у конкурсі отримає домашнії 3D принтер із витратними матеріалами, а після повного скасування карантинних обмежень її чекає поїздка-сюрприз на міжнародну STEM-подію. Вікторія Конащук та Неллі Тарапата отримають онлайн курс "Програмне забезпечення для 3D-друку" від Іллінойського університету, розповідає ініціатор проєкту, керівник IT-компанії Gamingtec Сапар Карягдиїв.

"Основна мета STEM-освіти – підготувати проєкт і побачити практичний результат. Учасниці модуля з 3D-модулювання успішно впоралися з творчим завданням: вони розробили цікаві концепції паркових лавочок, осмислили міський простір з точки зору урбаністики, застосували на практиці знання, отримані під час воркшопів. За два дні навчання на нашому проєкті школярки створюють власну історію успіху, яка надалі надає впевненості у собі у когось з них мотивує продовжити навчання на технічній спеціальності", – говорить Сапар Карягдиїв.

Конкурс відбувався у рамках модулю "3D моделювання та друк" освітнього проєкту STEM is FEM. Ця ініціатива має на меті привернути увагу дівчат до можливостей професійного розвитку у технологічних напрямках. На початку липня на сайті проєкту розпочнеться відбірковий конкурс на участь у наступному модулі. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme