Таємничий Вервольф в 3D-форматі: 20 березня у Вінниці показали сумнозвісну ставку Гітлера, Вервольф

Громадська організація "Центр візуальних проектів" створила масштабний макет відомої ставки "Вервольф", яка розташовувалася на Вінничині під час Другої світової війни

Таємничий Вервольф в 3D-форматі: 20 бере…
Вервольф в 3D-форматі

Деталізований макет об'єкта часів Другої світової війни розробили в громадській організації "Центр візуальних проектів". Проект презентований 20 березня, та пов’язаний й з Днем визволення Вінниччини від окупації.

Макет налічує більш ніж 30 об'єктів, серед яких бункер фюрера, готель, помешкання офіцерів та інших чинів, басейн та інші. За словами творців, вони ставили за мету показати відвідувачам музею, як саме виглядав штаб в період свого існування. Робота над проектом тривала 5 місяців, а виробництво макета зайняло 2,5 місяці. Головною проблемою, яка виникла під час роботи, була відсутність будь-яких креслень та схем місцевості. Тому використовувалися архівні документи, виписки з книг, зйомка на місцевості.

Вервольф в 3d-форматі, схема-макет Ставки Гітлера

Завдяки копіткій праці вдалося відтворити історичний об'єкт, від якого сьогодні залишилися лише руїни. У поточному році також планується відкриття нових напрямків для туристів, створення доповненої віртуальної реальності. Тобто презентація макета Вервольфа в 3D-форматі є лише початком розвитку туристичного напряму. Спільними зусиллями, а також завдяки допомозі підприємця з Вінниці Дениса Глінчевского, проект реалізували в найкоротші терміни. Вартість проекту склала 56 тис.грн.

Чому "Вервольф" в 3D-форматі важливий для нащадків? Деякі історичні факти про Вервольф

Отже Wehrwolf – це бункер та штаб Гітлера, який побудовано під час Другої світової війни. Його назва змінювалася декілька разів. Вперше штаб відомий як "Дубовий гай". Будівництвом об’єкту займалася спеціальна організація "Тодт", яка виконувала майже всі державні будівельні замовлення. Будівництво тривало більш ніж півроку, з осені 1941. До роботи над проектом залучили відомих архітекторів та проектувальників. На думку авторитетних експертів, задіяли й працю понад 4000 військовополонених, частину з яких загинула під час будівельних робіт, а частина була вбита після їх завершення. Також проводилася політика відселення місцевих жителів. Найбільш показовим прикладом є доля єврейських сімей, що жили у сусідньому селі Стрижавка. Всі вони були знищені солдатами СС. Деякі історики говорять про те, що число жертв становить близько 14 тисяч осіб. Про це свідчить й пам’ятник, розташований поряд з шосе. Саме в пам'ять про ці жертви створена модель ставки Гітлера.

Масштаби проекту Вервольф

Ставку Гітлера у Вінниці будували протягом 7 місяців. В офіційному звіті, який випадково зберігся до нашого часу, та датованому 10 квітня 1942 року, повідомляється що роботи майже повністю завершені. Цікаво, що влітку будівництво було припинено на деякий час. Згідно теоріям, це відбулося через перші проблеми на Східному фронті. Однак найбільш ймовірна причина – необхідність усадки залізобетонної конструкцій. Враховуючи цю перерву, будівництво тривало менш ніж 7 місяців, що дуже незвично для того часу.

Адреса: Ставка Гітлера "Вервольф" Україна, вулиця Туристична, Стрижавка, Вінницка область

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme