У США створили штучний океан для випробування космічної субмарини

Дослідники Університету штату Вашингтон планують протестувати, як підводний човен зможе працювати на Титані, найбільшому з супутників Сатурна

Таку субмарину планують відправити в космос протягом 20 років, повідомляє Depo.ua з посиланням на Новое время.

Титан представляє особливий інтерес для дослідників, тому що він схожий на Землю в одному важливому аспекті: на ньому є рідина. На поверхні супутника є океани, річки і хмари, і як на Землі, може йти дощ. Але, замість води, гідрологічний цикл заснований на метані.

Підводний човен, яку проектує для Титана NASA, повинен працювати автономно. Він повинен буде вивчати атмосферні і океанічні умови, переміщатися по морських просторах і плавати на поверхні або під поверхнею. При цьому концентрації етану і метану може сильно варіюватися в океанах Титана і змінювати властивості рідини.

Роботи з відтворення океанів Титану в умовах Землі очолює співробітник Університету штату Вашингтон Ян Річардсон, колишній аспірант Школи механіки і матеріалознавства. Річардсон відновив атмосферу Титана і перевірив, як невелика нагріта машина може працювати в таких умовах.

"Це божевільний експеримент, і я ніколи не думав, що у мене буде така можливість. Це була дуже цікава і складна проблема експериментальної роботи. Там ненайбільш доброзичливі умови. Вам доведеться придумати творчі рішення", - зізнався Ян Річардсон.

В ході експерименту з'ясувалося, що, якщо помістити в дуже холодні води супутника Сатурна машину, яка виробляє тепло, виникають бульбашки азоту. Вони ускладнюють маневрування, видимість і збір даних. Ще однією проблемою стала зйомка відео в таких несприятливих умовах, при тиску в 4,1 бар і майже -180 градусів Цельсія. Річардсон і його колеги випробували бороскоп і спеціальну камеру, які забезпечили задовільний результат.

Дослідники зняли відеоматеріал з етан-метановим дощем і снігом. Група також вивчила температури замерзання для озер метану і етану і визначила, що через невелику кількість азоту в рідини озера замерзають при більш низьких температурах, ніж очікувалося: 75 кельвінів або -198 градуси Цельсія замість 90,5 кельвінів.

"Це дуже важливо. Це означає, що нам не потрібно турбуватися про айсберги", - сказав Річардсон.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme