У "Південмаші" назвали брехнею зв'язки з КНДР

Припущення, викладені в публікації The New York Times, щодо можливого постачання технологій з українського держпідприємства "Південмаш" до Південної Кореї не відповідають дійсності

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на заяву Департаменту маркетингових комунікацій підприємства.

"Південмаш" не тільки не є основним виробником ракет для Російської Федерації, але і взагалі не постачає до Росії ані ракети, ані їхні деталі та складальні одиниці, у тому числі, ракетні двигуни", - заявили на підприємстві.

Там стверджують, що припущення авторів публікації та процитованого ними експерта щодо можливого зв'язку України з прогресом КНДР у розвитку ракетних технологій не мають відношення до реальності.

"Південмаш" ніколи раніше не мав і не має зараз ніякого зв'язку з північнокорейськими ракетними програмами космічного чи оборонного характеру. Ракети та ракетні комплекси військового призначення за часів незалежності України "Південмашем" не випускалися і не випускаються. Єдиний серійний двигун, що постачається в останні роки на експорт (РД-843 в Італію для європейської ракети-носія "Вега"), призначений для запуску та роботи в умовах відкритого космосу та за своїми характеристиками (у тому числі, за силою тяги) непридатний для використання в балістичних ракетах військового призначення", - наголосили в прес-службі українського виробника.

У "Південмаші" запевняють, що повністю дотримується вимог Режиму контролю за ракетними технологіями, учасником якого є Україна з 1998 року.

"Південмаш" висловлює щирий жаль з приводу публікації The New York Times статті відверто провокаційного характеру, заснованої на некомпетентній "експертній" думці. Засмучує також позиція низки українських ЗМІ, які допустили розповсюдження фантазій, що дискредитують "Південмаш" та Україну, навіть не намагаючись отримати інформацію безпосередньо на підприємстві", - зазначили у Департаменті маркетингових комунікацій.

Нагадаємо, що сьогодні у статті North Korea's Missile Success Is Linked to Ukrainian Plant, Investigators Say американська газета The New York Times написала, що вдалі запуски у КНДР балістичної ракети стали можливими завдяки придбанню потужних ракетних двигунів на чорному ринку, ймовірно, з українського заводу "з історичними зв'язками з російською ракетною програмою", тобто з "Південмашу".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme