ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У NASA назвали найкраще для колонізації небесне тіло

Планетолог NASA Аманда Хендрікс із колегами назвала найліпше для колонізації людиною небесне тіло в Сонячній системі
Depo.Життя
28 листопада 2016 12:59
ФОТО: depo.ua

Ним виявився Титан - один із супутників Сатурна, повідомляє Depo.ua з посиланням на Scientific American

"Крім Марса, наступним потенційним домом для людини можуть стати супутники Юпітера і Сатурна. Є безліч варіантів серед них, але переможець очевидний. Титан є найбільш схожим на Землю небесним тілом", - заявили вчені.

Титан, крім Землі, є єдиним місцем у Сонячній системі, яке має рідкі, але такі, що складаються не з води, а вуглеводнів, озера. На відміну від Марса, супутник Сатурна має щільну атмосферу, на 95% складається з азоту. Це, а також магнітне поле газового гіганта дозволяє захистити тіла, які знаходяться на поверхні супутника від космічної радіації.

Атмосферний тиск біля поверхні супутника в 1,5 рази більше, ніж на Землі, що дозволяє спростити скафандр для потенційних колонізаторів і комфортно, порівняно з Марсом, почувати себе на супутнику Сатурна. Наявність вуглеводнів і водяного льоду в надрах Титану дозволить не турбуватися про ракетне паливо. В якості матеріалу для зведення будинків Хендрікс пропонує використовувати пластмасу.

Перешкодами на шляху колонізації вчені бачать низькі температури на Титані, які на його поверхні оцінюються в -180 градусів Цельсія, а також велика відстань до Землі - переліт від неї до Титану сучасними засобами триватиме сім років.

Меркурій вчені не вважають придатним для колонізації через високу радіацію і різкі перепади температур. Венера, на їхню думку, також не годиться для постійного поселення. Причина цього - величезний атмосферний тиск, який у 93 рази перевищує земний, і високі, близько +460 градусів Цельсія, температури.

Недоліками Марса вчені бачать розріджену атмосферу, високу радіаційну небезпеку та обмеження, пов'язані з ресурсами.

Титан - найбільший із 62 супутників Сатурна. Він майже в 1,5 рази перевищує Місяць у діаметрі і майже вдвічі - в масі. В атмосфері Титану переважає азот з домішками метану, які утворюють хмари.

14 січня 2005 року на поверхню супутника висадився зонд Huygens, раніше (25 грудня 2004 року) відокремилася від материнської станції Cassini.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя

Мітки: #